Yritysprofiili

SeTeK Group Oy

SeTeK Group Oy:n kotipaikka on Juva. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-02-25. Toimiala on asuntojen ja asuinkiinteistöjen hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-03-31 liikevaihto oli €12,905 ja liikevoitto €5,835.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3192518-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3192518-8
Toimiala
Asuntojen ja asuinkiinteistöjen hallinta
Kunta
Juva
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-02-25
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-02-21
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Antintie 6, 51900, Juva

Tietoa yrityksestä SeTeK Group Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

SeTeK Group Oy:n sijaintipaikkakunta on Juva. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-02-25. Toimiala on asuntojen ja asuinkiinteistöjen hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-03-31 liikevaihto oli €12,905 ja liikevoitto €5,835. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €12,905 sekä tilikauden tulokseksi €4,479. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -27.8%, liikevoittoprosentti +45.2% ja omavaraisuusaste +31.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-03-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-27.8%
Liikevoittoprosentti45.2%
Omavaraisuusaste31.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€85,133Edellinen: €91,696
Rahat ja pankkisaamiset€23,235Edellinen: €22,685
Advances received€9,904Edellinen: €8,034
Edellisten tilikausien voitto/tappio€9,698Edellinen: €6,166
Oma pääoma€14,177Edellinen: €9,698
Velat€30,258Edellinen: €28,266
Vaihtuvat vastaavat€30,839Edellinen: €24,367
Current liabilities€30,258Edellinen: €28,266
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€17,869
2024-03-31
€12,905
2025-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€4,526
2024-03-31
€5,835
2025-03-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€3,532
2024-03-31
€4,479
2025-03-31
Varat -kehitys2 kautta
€37,963
2024-03-31
€44,435
2025-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
51/100 · Nousussa
41.0 %2024-03-31: 32.4 %
MaksuvalmiusVälttävä
26/100 · Laskussa
0.77x2024-03-31: 0.80x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
65/100 · Nousussa
6.0 %2024-03-31: 4.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-03-312025-03-31
Omavaraisuusaste32.4 %41.0 %
Maksuvalmius0.80x0.77x
Liikevoitto-%4.1 %6.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3192518-8
ALV-tunnusFI31925188
EU-tunnusFIFPRO.3192518-8
KuntaJuva
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-02-21Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-02-21Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-02-25Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-02-25Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-11-24Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaSeTeK Group Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-09-29
Mallin pistemäärä66/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
70 verrokkia
Omavaraisuus30%
Heikompi kuin 70 % verrokeista
Kannattavuus53%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius67%
Parempi kuin 67 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu11%
Heikompi kuin 89 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiViivästynytPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika165 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika348 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-09-29 21.0266/100 · v0.14
B1 → B1 · +3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-03-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1563/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1459/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-29
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
52/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-12

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

SeTeK Group Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.