Yritysprofiili

Shadow Logistics Oy

Shadow Logistics Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-07-21. Toimiala on tieliikenteen tavarankuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-01-01 liikevaihto oli €293,181 ja liikevoitto €3,202.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3377572-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3377572-6
Toimiala
Tieliikenteen tavarankuljetus
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-07-21
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-07-12
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Mannerheimintie 42, 00260, Helsinki

Puhelin: +358445210103Lähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Hartikainen Nuutti Aaro AkseliToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Shadow Logistics Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Shadow Logistics Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-07-21. Toimiala on tieliikenteen tavarankuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-01-01 liikevaihto oli €293,181 ja liikevoitto €3,202. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-01-01 ja osoittaa liikevaihdoksi €293,181 sekä tilikauden tulokseksi €241. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +258.7%, liikevoittoprosentti +1.1% ja omavaraisuusaste +11.9%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Kuljetusliike

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-01-01

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys258.7%
Liikevoittoprosentti1.1%
Omavaraisuusaste11.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset-€1,401Edellinen: €32,900
Advances received€3,444Edellinen: €0
Edellisten tilikausien voitto/tappio€15,046Edellinen: €0
Oma pääoma€15,287Edellinen: €15,046
Velat€112,834Edellinen: €83,397
Vaihtuvat vastaavat€68,784Edellinen: €48,573
Current liabilities€86,675Edellinen: €46,472
Liikevaihto -kehitys4 kautta
€81,700
2023-12-31
€81,731
2024-01-01
€293,000
2024-12-31
€293,181
2025-01-01
Liikevoitto (-tappio) -kehitys4 kautta
€20,100
2023-12-31
€20,087
2024-01-01
€3,200
2024-12-31
€3,202
2025-01-01
Tilikauden tulos -kehitys4 kautta
€15,000
2023-12-31
€15,046
2024-01-01
€241
2024-12-31
€241
2025-01-01
Varat -kehitys4 kautta
€98,400
2023-12-31
€98,443
2024-01-01
€128,000
2024-12-31
€128,121
2025-01-01

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHeikko
15/100 · Laskussa
12.3 %2024-12-31: 12.3 %
MaksuvalmiusHeikko
0/100 · Laskussa
-0.02x2024-12-31: 0.83x
Liikevoitto-%Välttävä
53/100 · Vakaa
1.1 %2024-12-31: 1.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-01-012024-12-312025-01-01
Omavaraisuusaste15.3 %15.3 %12.3 %12.3 %
Maksuvalmius1.05x0.71x0.83x-0.02x
Liikevoitto-%24.6 %24.6 %1.1 %1.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3377572-6
ALV-tunnusFI33775726
EU-tunnusFIFPRO.3377572-6
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-07-12Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2023-07-12Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-07-12Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-07-21Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-07-21Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Hartikainen Nuutti Aaro AkseliToimitusjohtajaLähteitä: 1 · Luottamus: 76%
Hartikainen Nuutti Aaro AkseliHallituksen jäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 74%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaShadow Logistics Oy
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-09-21
Mallin pistemäärä45/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
106 verrokkia
Omavaraisuus18%
Heikompi kuin 82 % verrokeista
Kannattavuus28%
Heikompi kuin 72 % verrokeista
Maksuvalmius0%
Heikompi kuin 100 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu97%
Parempi kuin 97 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiViivästynytPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika210 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika305 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B3
2026-09-21 07.5645/100 · v0.14
B3 → B3 · +2 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-01-01).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1443/100 · v0.14
B3 → B3
B3
2026-09-1443/100 · v0.13
B2 → B3 · -7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1350/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-21
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
32/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
44/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-07-30

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-01-01

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Shadow Logistics Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.