Yritysprofiili

Shinefar Scandinavia Oy

Shinefar Scandinavia Oy:n kotipaikka on Kolho. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-05-17. Toimiala on erikoistumaton agentuuritoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €0 ja liikevoitto -€2,118.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3362135-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3362135-6
Toimiala
Erikoistumaton agentuuritoiminta
Kunta
Kolho
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-05-17
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-05-02
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Salmelantie 3, 35990, Kolho

Tietoa yrityksestä Shinefar Scandinavia Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Shinefar Scandinavia Oy:n sijaintipaikkakunta on Kolho. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-05-17. Toimiala on erikoistumaton agentuuritoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €0 ja liikevoitto -€2,118. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-09-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €0 sekä tilikauden tulokseksi -€2,166. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -100.0%, liikevoittoprosentti ei saatavilla ja omavaraisuusaste -7979.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-09-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-100.0%
Omavaraisuusaste-7979.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€166Edellinen: €1,971
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€11,104Edellinen: €0
Oma pääoma-€13,270Edellinen: -€11,104
Velat€13,436Edellinen: €13,694
Vaihtuvat vastaavat€166Edellinen: €2,590
Current liabilities€13,436Edellinen: €13,694
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€4,613
2024-09-30
€0
2025-09-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€11,056
2024-09-30
-€2,118
2025-09-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€11,104
2024-09-30
-€2,166
2025-09-30
Varat -kehitys2 kautta
€2,590
2024-09-30
€166
2025-09-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-7979.0 %2024-09-30: -428.8 %
MaksuvalmiusHeikko
0/100 · Laskussa
0.01x2024-09-30: 0.14x
Liikevoitto-%Ei arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2024-09-30: -239.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-09-302025-09-30
Omavaraisuusaste-428.8 %-7979.0 %
Maksuvalmius0.14x0.01x
Liikevoitto-%-239.7 %-

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3362135-6
EU-tunnusFIFPRO.3362135-6
KuntaKolho
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-05-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-05-17Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
D
Korkea riskiShinefar Scandinavia Oy
Luokitus ennallaanD · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä26/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusEi riittävästi historiaa
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
76 verrokkia
Omavaraisuus1%
Heikompi kuin 99 % verrokeista
Maksuvalmius47%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu1%
Heikompi kuin 99 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiViivästynytPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika95 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika227 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
D
2026-10-1726/100 · v0.15
D → D
D
2026-09-19 02.5126/100 · v0.14
B3 → D · -20 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-09-30).
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B3
2026-09-1446/100 · v0.14
B3 → B3
B3
2026-09-1446/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaD
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
52/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
37/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
19.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → D.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

8 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-09

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-09-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-04-09.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Shinefar Scandinavia Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.