Yritysprofiili

Siivousliike Puuninki Oy

Siivousliike Puuninki Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-01-08. Toimiala on kiinteistöjen siivous. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €408,469 ja liikevoitto €49,125.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2958715-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2958715-9
Toimiala
Kiinteistöjen siivous
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-01-08
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2018-12-13
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Köökarinkuja 3 A 4, 00840, Helsinki

Tietoa yrityksestä Siivousliike Puuninki Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Siivousliike Puuninki Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-01-08. Toimiala on kiinteistöjen siivous. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €408,469 ja liikevoitto €49,125. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €408,469 sekä tilikauden tulokseksi €38,648. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +23.3%, liikevoittoprosentti +12.0% ja omavaraisuusaste +64.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-12-31

Tuodut kaudet6
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys23.3%
Liikevoittoprosentti12.0%
Omavaraisuusaste64.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €6,000
Inventory€2,485Edellinen: €1,219
Rahat ja pankkisaamiset€124,949Edellinen: €74,597
Advances received€1,238Edellinen: €2,399
Edellisten tilikausien voitto/tappio€63,373Edellinen: €50,872
Oma pääoma€104,521Edellinen: €71,601
Velat€56,985Edellinen: €43,110
Vaihtuvat vastaavat€151,978Edellinen: €102,008
Current liabilities€52,821Edellinen: €35,094
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€331,392
2023-12-31
€408,469
2024-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€23,838
2023-12-31
€49,125
2024-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€18,229
2023-12-31
€38,648
2024-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€114,711
2023-12-31
€161,506
2024-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
82/100 · Nousussa
65.2 %2023-12-31: 63.8 %
MaksuvalmiusHyvä
80/100 · Nousussa
2.41x2023-12-31: 2.16x
Liikevoitto-%Hyvä
80/100 · Nousussa
12.0 %2023-12-31: 7.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-31
Omavaraisuusaste63.8 %65.2 %
Maksuvalmius2.16x2.41x
Liikevoitto-%7.1 %12.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2958715-9
ALV-tunnusFI29587159
EU-tunnusFIFPRO.2958715-9
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2018-12-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2018-12-13Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2018-12-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-01-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-01-08Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväSiivousliike Puuninki Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä81/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
50 verrokkia
Omavaraisuus68%
Parempi kuin 68 % verrokeista
Kannattavuus84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Maksuvalmius84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika114 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika116 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-10-1781/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-09-19 03.2781/100 · v0.14
B1 → A2 · +21 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1460/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1460/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
45/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
69/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
19.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

13 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-05-07

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

6 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Siivousliike Puuninki Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.