Yritysprofiili

Sini-Tiimi Oy

Sini-Tiimi Oy:n kotipaikka on Pori. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1992-11-18. Toimiala on metallirakenteiden ja niiden osien valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-31 liikevaihto oli €32,850 ja liikevoitto €31,834.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0909143-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0909143-9
Toimiala
Metallirakenteiden ja niiden osien valmistus
Kunta
Pori
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1992-11-18
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1992-11-26
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Itsenäisyydenkatu 63 as. 20, 28100, Pori

Tietoa yrityksestä Sini-Tiimi Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Sini-Tiimi Oy:n sijaintipaikkakunta on Pori. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1992-11-18. Toimiala on metallirakenteiden ja niiden osien valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-31 liikevaihto oli €32,850 ja liikevoitto €31,834. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-05-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €32,850 sekä tilikauden tulokseksi €31,852. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli ei saatavilla, liikevoittoprosentti +96.9% ja omavaraisuusaste +98.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-05-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevoittoprosentti96.9%
Omavaraisuusaste98.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€528,298Edellinen: €548,431
Edellisten tilikausien voitto/tappio€465,092Edellinen: €490,730
Oma pääoma€638,222Edellinen: €658,354
Velat€12,000Edellinen: €12,000
Vaihtuvat vastaavat€528,302Edellinen: €548,434
Current liabilities€12,000Edellinen: €12,000
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€1,488
2025-05-31
€31,834
2026-05-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€26,345
2025-05-31
€31,852
2026-05-31
Varat -kehitys2 kautta
€670,354
2025-05-31
€650,222
2026-05-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
98.2 %2025-05-31: 98.2 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
44.02x2025-05-31: 45.70x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Trenditieto puuttuu
96.9 %2025-05-31: Ei saatavilla
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-05-312026-05-31
Omavaraisuusaste98.2 %98.2 %
Maksuvalmius45.70x44.02x
Liikevoitto-%-96.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0909143-9
EU-tunnusFIFPRO.0909143-9
KuntaPori
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1992-11-18Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1992-11-26Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-09-30Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväSini-Tiimi Oy
Luokitus nousiB1 → A2 · uusi analyysi 2026-09-26
Mallin pistemäärä82/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoEi riittävästi historiaa
KannattavuusEi riittävästi historiaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
96 verrokkia
Omavaraisuus90%
Parempi kuin 90 % verrokeista
Kannattavuus100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Maksuvalmius99%
Parempi kuin 99 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika67 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika24 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-09-26 07.2182/100 · v0.14
B1 → A2 · +21 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-05-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1561/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1457/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-26
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
31/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 33 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
81/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
26.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

20 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-08-06

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-05-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-04-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Sini-Tiimi Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.