Yritysprofiili

Sir'Smoke BBQ Oy

Sir'Smoke BBQ Oy:n kotipaikka on Lammi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-12-19. Toimiala on erikoistumaton elintarvikkeiden, juomien tai tupakan vähittäiskauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-04-30 liikevaihto oli €1,038,418 ja liikevoitto -€7,289.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3106232-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3106232-7
Toimiala
Erikoistumaton elintarvikkeiden, juomien tai tupakan vähittäiskauppa
Kunta
Lammi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-12-19
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-12-18
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Evontie 1, 16900, Lammi

Puhelin: +358405755454Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.sirsmokebbq.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Sirrola Jarno OlaviToimitusjohtaja
Sirrola Jaana ChristinaToimitusjohtajan sijainen

Tietoa yrityksestä Sir'Smoke BBQ Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Sir'Smoke BBQ Oy:n sijaintipaikkakunta on Lammi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-12-19. Toimiala on erikoistumaton elintarvikkeiden, juomien tai tupakan vähittäiskauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-04-30 liikevaihto oli €1,038,418 ja liikevoitto -€7,289. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-04-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €1,038,418 sekä tilikauden tulokseksi -€13,283. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +83.7%, liikevoittoprosentti -0.7% ja omavaraisuusaste +10.9%.

Aputoiminimet

Lähdehavainnoista materialisoidut julkiset rinnakkaisnimet.

Ravintola Fasetti

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-04-30

Tuodut kaudet1
PRH jäsennetty1
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys83.7%
Liikevoittoprosentti-0.7%
Omavaraisuusaste10.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€13,951Edellinen: €8,040
Rahat ja pankkisaamiset€11,369Edellinen: €18,566
Edellisten tilikausien voitto/tappio€29,817Edellinen: €18,618
Tulos ennen veroja-€13,282Edellinen: €13,864
Oma pääoma€16,534Edellinen: €29,817
Velat€134,714Edellinen: €116,302
Vaihtuvat vastaavat€39,043Edellinen: €32,575
Current liabilities€93,775Edellinen: €43,466
Henkilöstö9Edellinen: 6
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€218,216
2021-04-30
€310,432
2022-04-30
€600,395
2023-04-30
€565,445
2024-04-30
€1,038,418
2025-04-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€3,168
2021-04-30
€13,144
2022-04-30
€20,132
2023-04-30
€21,383
2024-04-30
-€7,289
2025-04-30
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
-€637
2021-04-30
€7,561
2022-04-30
€11,693
2023-04-30
€11,080
2024-04-30
-€13,283
2025-04-30
Varat -kehitys5 kautta
€95,076
2021-04-30
€134,212
2022-04-30
€144,074
2023-04-30
€146,119
2024-04-30
€151,248
2025-04-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHeikko
14/100 · Laskussa
10.9 %2024-04-30: 20.3 %
MaksuvalmiusHeikko
4/100 · Laskussa
0.12x2024-04-30: 0.43x
Liikevoitto-%Heikko
48/100 · Laskussa
-0.7 %2024-04-30: 3.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-04-302022-04-302023-04-302024-04-302025-04-30
Omavaraisuusaste-0.7 %5.2 %12.9 %20.3 %10.9 %
Maksuvalmius----0.12x
Liikevoitto-%1.4 %4.2 %3.3 %3.7 %-0.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3106232-7
ALV-tunnusFI31062327
EU-tunnusFIFPRO.3106232-7
KuntaLammi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-12-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-12-19Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2020-04-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2020-04-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-04-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Sirrola Jarno OlaviToimitusjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Sirrola Jaana ChristinaToimitusjohtajan sijainenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Sirrola Jaana ChristinaVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Anna RatilainenPäävastuullinen tilintarkastajaLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaSir'Smoke BBQ Oy
Luokitus laskiB2 → B3 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä46/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinValtakunnallinen Tier 1 -vertailuKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
721 verrokkia
Omavaraisuus25%
Heikompi kuin 75 % verrokeista
Kannattavuus25%
Heikompi kuin 75 % verrokeista
Maksuvalmius47%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu93%
Parempi kuin 93 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiRajallinen näyttöPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
1 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika176 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika176 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
3 arviota
B3
2026-10-1846/100 · v0.15
B2 → B3 · -4 pistettä
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
  • Uusi riskitekijä: Heikko maksuvalmius.
B2
2026-09-1550/100 · v0.14
B2 → B2
  • Liikevaihto: Paranee
  • Kannattavuus: Heikkenee
  • Vakavaraisuus: Vaihteleva
B2
2026-09-1450/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
44/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
72/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

17 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-12-06

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

1 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-04-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Sir'Smoke BBQ Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.