Yritysprofiili

Sisko Creative Oy

Sisko Creative Oy:n kotipaikka on Akaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-07-06. Toimiala on muu mainostoimistojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2023-11-30 liikevaihto oli €7,881 ja liikevoitto -€2,976.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2922468-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2922468-1
Toimiala
Muu mainostoimistojen toiminta
Kunta
Akaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2018-07-06
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2018-06-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Tähdentie 31, 37830, Akaa

Tietoa yrityksestä Sisko Creative Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Sisko Creative Oy:n sijaintipaikkakunta on Akaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-07-06. Toimiala on muu mainostoimistojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2023-11-30 liikevaihto oli €7,881 ja liikevoitto -€2,976. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2023-11-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €7,881 sekä tilikauden tulokseksi -€2,975. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -63.1%, liikevoittoprosentti -37.8% ja omavaraisuusaste +46.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2023-11-30

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-63.1%
Liikevoittoprosentti-37.8%
Omavaraisuusaste46.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€225Edellinen: €2,066
Rahat ja pankkisaamiset€461Edellinen: €200
Edellisten tilikausien voitto/tappio€910Edellinen: €5,320
Oma pääoma€435Edellinen: €3,410
Velat€492Edellinen: €1,120
Vaihtuvat vastaavat€927Edellinen: €4,530
Current liabilities€492Edellinen: €1,120
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€21,332
2022-11-30
€7,881
2023-11-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€4,409
2022-11-30
-€2,976
2023-11-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€4,410
2022-11-30
-€2,975
2023-11-30
Varat -kehitys2 kautta
€4,530
2022-11-30
€927
2023-11-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
59/100 · Laskussa
46.9 %2022-11-30: 75.3 %
MaksuvalmiusVälttävä
31/100 · Nousussa
0.94x2022-11-30: 0.18x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-36.7 %2022-11-30: -18.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-11-302023-11-30
Omavaraisuusaste75.3 %46.9 %
Maksuvalmius0.18x0.94x
Liikevoitto-%-18.8 %-36.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2922468-1
ALV-tunnusFI29224681
EU-tunnusFIFPRO.2922468-1
KuntaAkaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2018-06-18Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2018-06-18Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2018-06-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2018-07-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2018-07-06Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväSisko Creative Oy
Luokitus laskiB1 → B2 · uusi analyysi 2026-09-30
Mallin pistemäärä54/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
329 verrokkia
Omavaraisuus42%
Heikompi kuin 58 % verrokeista
Kannattavuus16%
Heikompi kuin 84 % verrokeista
Maksuvalmius65%
Parempi kuin 65 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu10%
Heikompi kuin 90 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika15 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika96 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-09-30 20.2454/100 · v0.14
B1 → B2 · -8 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2023-11-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1562/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1458/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-30
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
60/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 8 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
71/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
30.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

16 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-24

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2023-11-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Sisko Creative Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.