Yritysprofiili

SISSI_RC OY

SISSI_RC OY:n kotipaikka on Paalijärvi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-06-11. Toimiala on metsätaloutta palveleva toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-06-30 liikevaihto oli €28,090 ja liikevoitto -€6,082.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3003444-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3003444-7
Toimiala
Metsätaloutta palveleva toiminta
Kunta
Paalijärvi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-06-11
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-05-28
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Paalijärventie 136, 62950, Paalijärvi

Tietoa yrityksestä SISSI_RC OY

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

SISSI_RC OY:n sijaintipaikkakunta on Paalijärvi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-06-11. Toimiala on metsätaloutta palveleva toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-06-30 liikevaihto oli €28,090 ja liikevoitto -€6,082. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €28,090 sekä tilikauden tulokseksi -€6,230. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +15.8%, liikevoittoprosentti -21.7% ja omavaraisuusaste -64.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-06-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys15.8%
Liikevoittoprosentti-21.7%
Omavaraisuusaste-64.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €511
Rahat ja pankkisaamiset€1,507Edellinen: €2,561
Edellisten tilikausien voitto/tappio€38Edellinen: €2,057
Oma pääoma-€3,692Edellinen: €2,538
Velat€9,379Edellinen: €4,974
Vaihtuvat vastaavat€2,751Edellinen: €3,597
Current liabilities€9,379Edellinen: €4,974
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€24,265
2024-06-30
€28,090
2025-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€1,639
2024-06-30
-€6,082
2025-06-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€2,019
2024-06-30
-€6,230
2025-06-30
Varat -kehitys2 kautta
€7,512
2024-06-30
€5,687
2025-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-64.9 %2024-06-30: 33.8 %
MaksuvalmiusHeikko
5/100 · Laskussa
0.16x2024-06-30: 0.51x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-21.6 %2024-06-30: -6.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-06-302025-06-30
Omavaraisuusaste33.8 %-64.9 %
Maksuvalmius0.51x0.16x
Liikevoitto-%-6.6 %-21.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3003444-7
ALV-tunnusFI30034447
EU-tunnusFIFPRO.3003444-7
KuntaPaalijärvi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-05-09Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2019-05-28Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-06-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-06-11Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
C
Kohonnut riskiSISSI_RC OY
Luokitus laskiB1 → C · uusi analyysi 2026-09-20
Mallin pistemäärä35/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
417 verrokkia
Omavaraisuus12%
Heikompi kuin 88 % verrokeista
Kannattavuus20%
Heikompi kuin 80 % verrokeista
Maksuvalmius46%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu82%
Parempi kuin 82 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika145 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika148 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
C
2026-09-20 01.2035/100 · v0.14
B1 → C · -30 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1465/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1465/100 · v0.13
B1 → B1 · +5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1360/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaC
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-20
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
80/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
60/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
20.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-22

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

SISSI_RC OY -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.