Yritysprofiili

Ski & Sport Partner Oy

Ski & Sport Partner Oy:n kotipaikka on Oulu. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-06-20. Toimiala on polkupyörien ja muiden urheiluvälineiden vähittäiskauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-31 liikevaihto oli €769,763 ja liikevoitto €62,126.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3457552-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3457552-3
Toimiala
Polkupyörien ja muiden urheiluvälineiden vähittäiskauppa
Kunta
Oulu
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-06-20
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-06-17
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kempeleentie 7 C, 90400, Oulu

Puhelin: +358405064507Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.lajikumppanit.fiLähdehavainto

Instagram-profiili: https://www.instagram.com/lajikumppanitLähde: yrityksen verkkosivu

Facebook-profiili: https://www.facebook.com/lajikumppanitLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Syvälahti Antti-Pekka SamuliToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Ski & Sport Partner Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Ski & Sport Partner Oy:n sijaintipaikkakunta on Oulu. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-06-20. Toimiala on polkupyörien ja muiden urheiluvälineiden vähittäiskauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-31 liikevaihto oli €769,763 ja liikevoitto €62,126. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-05-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €769,763 sekä tilikauden tulokseksi €26,077. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -6.7%, liikevoittoprosentti +8.1% ja omavaraisuusaste +29.2%.

Aputoiminimet

Lähdehavainnoista materialisoidut julkiset rinnakkaisnimet.

Lajikumppanit

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-05-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-6.7%
Liikevoittoprosentti8.1%
Omavaraisuusaste29.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€519,452Edellinen: €448,678
Rahat ja pankkisaamiset€40,701Edellinen: €84,694
Advances received€4,314Edellinen: €2,684
Edellisten tilikausien voitto/tappio€83,513Edellinen: €0
Oma pääoma€269,590Edellinen: €243,513
Velat€655,231Edellinen: €783,497
Vaihtuvat vastaavat€569,650Edellinen: €553,449
Current liabilities€145,487Edellinen: €132,543
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€824,912
2025-05-31
€769,763
2026-05-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€135,739
2025-05-31
€62,126
2026-05-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€83,513
2025-05-31
€26,077
2026-05-31
Varat -kehitys2 kautta
€1,027,010
2025-05-31
€924,821
2026-05-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteVälttävä
37/100 · Nousussa
29.3 %2025-05-31: 23.7 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
3.85x2025-05-31: 4.02x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
70/100 · Laskussa
8.1 %2025-05-31: 16.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-05-312026-05-31
Omavaraisuusaste23.7 %29.3 %
Maksuvalmius4.02x3.85x
Liikevoitto-%16.5 %8.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3457552-3
ALV-tunnusFI34575523
EU-tunnusFIFPRO.3457552-3
KuntaOulu
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-06-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-06-20Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-07-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-08-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2024-08-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Syvälahti Antti-Pekka SamuliToimitusjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Syvälahti Antti-Pekka SamuliPuheenjohtajaLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Syvälahti Erika MaariaVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Syvälahti Veli-Matti AnteroVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaSki & Sport Partner Oy
Luokitus nousiB2 → B1 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä62/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
227 verrokkia
Omavaraisuus44%
Heikompi kuin 56 % verrokeista
Kannattavuus73%
Parempi kuin 73 % verrokeista
Maksuvalmius86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu24%
Heikompi kuin 76 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika83 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika86 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-10-1862/100 · v0.15
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Liikevaihto: Ei riittävästi historiaa → Vakaa
  • Kannattavuus: Ei riittävästi historiaa → Heikkenee
  • Vakavaraisuus: Ei riittävästi historiaa → Paranee
B2
2026-09-1458/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1458/100 · v0.13
B2 → B2
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B2
2026-09-1358/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
38/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
39/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-08-27

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-05-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-04-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Ski & Sport Partner Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.