Yritysprofiili

Smaku Events Oy

Smaku Events Oy:n kotipaikka on Porvoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-11-07. Toimiala on muu tietopalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €30,771 ja liikevoitto €6,311.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2946825-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2946825-6
Toimiala
Muu tietopalvelutoiminta
Kunta
Porvoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2018-11-07
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2018-10-17
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Rintamamiehentie 14, 06100, Porvoo

Verkkosivu: https://www.smakufestivals.comLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Smaku Events Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Smaku Events Oy:n sijaintipaikkakunta on Porvoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-11-07. Toimiala on muu tietopalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €30,771 ja liikevoitto €6,311. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €30,771 sekä tilikauden tulokseksi €5,674. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -41.9%, liikevoittoprosentti +20.5% ja omavaraisuusaste +86.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-41.9%
Liikevoittoprosentti20.5%
Omavaraisuusaste86.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€3,836Edellinen: €1,181
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€11,286Edellinen: -€11,341
Oma pääoma€4,888Edellinen: -€786
Velat€792Edellinen: €4,715
Vaihtuvat vastaavat€5,242Edellinen: €3,345
Current liabilities€792Edellinen: €3,915
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€52,933
2024-12-31
€30,771
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€62
2024-12-31
€6,311
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€55
2024-12-31
€5,674
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€3,929
2024-12-31
€5,680
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
86.0 %2024-12-31: -20.0 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
4.84x2024-12-31: 0.30x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
20.5 %2024-12-31: 0.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-20.0 %86.0 %
Maksuvalmius0.30x4.84x
Liikevoitto-%0.1 %20.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2946825-6
ALV-tunnusFI29468256
EU-tunnusFIFPRO.2946825-6
KuntaPorvoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2018-10-15Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2018-10-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2018-11-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2018-11-07Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväSmaku Events Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä76/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
5798 verrokkia
Omavaraisuus73%
Parempi kuin 73 % verrokeista
Kannattavuus75%
Parempi kuin 75 % verrokeista
Maksuvalmius86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu19%
Heikompi kuin 81 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika48 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika105 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-10-1876/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-10-05 20.4876/100 · v0.14
B2 → A3 · +17 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1559/100 · v0.14
B2 → B2 · +3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1456/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
49/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
68/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
5.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

15 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-05

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-05.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Smaku Events Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.