Yritysprofiili

Soinin Pisnes oy

Soinin Pisnes oy:n kotipaikka on Osoite Tuntematon. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-02-16. Toimiala on suhdetoiminta ja viestintä. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €37,548 ja liikevoitto €17,322.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3190726-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3190726-2
Toimiala
Suhdetoiminta ja viestintä
Kunta
Osoite Tuntematon
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-02-16
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-02-13
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: 00000, Osoite Tuntematon

Tietoa yrityksestä Soinin Pisnes oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Soinin Pisnes oy:n sijaintipaikkakunta on Osoite Tuntematon. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-02-16. Toimiala on suhdetoiminta ja viestintä. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €37,548 ja liikevoitto €17,322. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €37,548 sekä tilikauden tulokseksi €13,689. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -4.7%, liikevoittoprosentti +46.1% ja omavaraisuusaste +89.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-4.7%
Liikevoittoprosentti46.1%
Omavaraisuusaste89.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €190
Rahat ja pankkisaamiset€27,225Edellinen: €21,670
Edellisten tilikausien voitto/tappio€32,272Edellinen: €18,013
Oma pääoma€45,756Edellinen: €32,272
Velat€5,189Edellinen: €8,343
Vaihtuvat vastaavat€28,501Edellinen: €22,939
Current liabilities€5,189Edellinen: €8,343
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€39,414
2024-12-31
€37,548
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€18,295
2024-12-31
€17,322
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€14,259
2024-12-31
€13,689
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€40,615
2024-12-31
€50,945
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
89.8 %2024-12-31: 79.5 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
5.25x2024-12-31: 2.60x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
46.1 %2024-12-31: 46.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste79.5 %89.8 %
Maksuvalmius2.60x5.25x
Liikevoitto-%46.2 %46.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3190726-2
ALV-tunnusFI31907262
EU-tunnusFIFPRO.3190726-2
KuntaOsoite Tuntematon
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-02-13Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-02-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-02-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-02-16Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväSoinin Pisnes oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä82/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
221 verrokkia
Omavaraisuus81%
Parempi kuin 81 % verrokeista
Kannattavuus86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Maksuvalmius88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu37%
Heikompi kuin 63 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika84 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika120 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-10-1782/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-10-04 20.2882/100 · v0.14
B1 → A2 · +20 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1562/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1458/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
60/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
70/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
4.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-25

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Soinin Pisnes oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.