Yritysprofiili

Speedwash365 Oy

Speedwash365 Oy:n kotipaikka on Mieto. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-12-20. Toimiala on muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €124,307 ja liikevoitto €31,527.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3254496-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3254496-9
Toimiala
Muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus
Kunta
Mieto
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-12-20
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-12-14
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Harjakoskenraitti 24, 61360, Mieto

Tietoa yrityksestä Speedwash365 Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Speedwash365 Oy:n sijaintipaikkakunta on Mieto. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-12-20. Toimiala on muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €124,307 ja liikevoitto €31,527. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €124,307 sekä tilikauden tulokseksi €16,854. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +101.8%, liikevoittoprosentti +25.4% ja omavaraisuusaste +9.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys101.8%
Liikevoittoprosentti25.4%
Omavaraisuusaste9.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€11,339Edellinen: €21,247
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€4,497Edellinen: €0
Oma pääoma€32,357Edellinen: €15,503
Velat€321,068Edellinen: €366,901
Vaihtuvat vastaavat€14,240Edellinen: €23,891
Current liabilities€69,938Edellinen: €14,301
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€61,606
2024-12-31
€124,307
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€2,282
2024-12-31
€31,527
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€4,497
2024-12-31
€16,854
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€382,404
2024-12-31
€353,425
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
11/100 · Nousussa
9.2 %2024-12-31: 4.0 %
MaksuvalmiusHeikko
5/100 · Laskussa
0.16x2024-12-31: 1.49x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
25.4 %2024-12-31: 3.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste4.0 %9.2 %
Maksuvalmius1.49x0.16x
Liikevoitto-%3.7 %25.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3254496-9
ALV-tunnusFI32544969
EU-tunnusFIFPRO.3254496-9
KuntaMieto
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-12-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-12-20Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-06-11Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-06-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväSpeedwash365 Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-09-20
Mallin pistemäärä59/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusHeikkenee
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika129 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika156 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-09-20 03.0759/100 · v0.14
B2 → B2 · +2 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1457/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1457/100 · v0.13
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1356/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-20
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
64/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
59/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

11 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-05-09

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Speedwash365 Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.