Yritysprofiili

SR Metsäpalvelu OY

SR Metsäpalvelu OY:n kotipaikka on Suonenjoki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-12-16. Toimiala on puunkorjuu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €364,966 ja liikevoitto €22,524.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3254788-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3254788-7
Toimiala
Puunkorjuu
Kunta
Suonenjoki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-12-16
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-12-15
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Putkinotkontie 61, 77600, Suonenjoki

Tietoa yrityksestä SR Metsäpalvelu OY

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

SR Metsäpalvelu OY:n sijaintipaikkakunta on Suonenjoki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-12-16. Toimiala on puunkorjuu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €364,966 ja liikevoitto €22,524. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €364,966 sekä tilikauden tulokseksi €10,024. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -14.4%, liikevoittoprosentti +6.2% ja omavaraisuusaste +32.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-14.4%
Liikevoittoprosentti6.2%
Omavaraisuusaste32.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€84,778Edellinen: €139,938
Edellisten tilikausien voitto/tappio€70,892Edellinen: €32,834
Oma pääoma€80,916Edellinen: €73,518
Velat€165,163Edellinen: €204,892
Vaihtuvat vastaavat€118,765Edellinen: €152,492
Current liabilities€83,152Edellinen: €79,760
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€426,513
2024-12-31
€364,966
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€65,096
2024-12-31
€22,524
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€40,684
2024-12-31
€10,024
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€278,410
2024-12-31
€246,079
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
41/100 · Nousussa
32.9 %2024-12-31: 26.4 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
34/100 · Laskussa
1.02x2024-12-31: 1.75x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
65/100 · Laskussa
6.2 %2024-12-31: 15.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste26.4 %32.9 %
Maksuvalmius1.75x1.02x
Liikevoitto-%15.3 %6.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3254788-7
ALV-tunnusFI32547887
EU-tunnusFIFPRO.3254788-7
KuntaSuonenjoki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-12-16Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-12-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaSR Metsäpalvelu OY
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-09-21
Mallin pistemäärä65/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusHeikkenee
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika140 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika141 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Toimialan matalampi häiriöriski
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 3 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-21 04.3565/100 · v0.14
B1 → B1 · +4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1461/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1461/100 · v0.13
B2 → B1 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1359/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-21
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
92/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
47/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-05-21

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

SR Metsäpalvelu OY -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.