Yritysprofiili

SteamSales Oy

SteamSales Oy:n kotipaikka on Porvoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-07-09. Toimiala on kiinteistöjä koskevat välityspalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €159,142 ja liikevoitto -€7,260.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3460487-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3460487-3
Toimiala
Kiinteistöjä koskevat välityspalvelut
Kunta
Porvoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-07-09
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-07-02
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Pormestarinkatu 14 lh. 1, 06100, Porvoo

Postiosoite: Siltaniityntie 20, 04360, Tuusula

Henkilöt ja päätöksentekijät

Häyry Jan MarkusVarsinainen jäsen
Janina SärkinenHallitus: varajäsen

Tietoa yrityksestä SteamSales Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

SteamSales Oy:n sijaintipaikkakunta on Porvoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-07-09. Toimiala on kiinteistöjä koskevat välityspalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €159,142 ja liikevoitto -€7,260. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €159,142 sekä tilikauden tulokseksi -€7,204. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +203.2%, liikevoittoprosentti -4.6% ja omavaraisuusaste +68.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys203.2%
Liikevoittoprosentti-4.6%
Omavaraisuusaste68.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€11,951Edellinen: €25,650
Edellisten tilikausien voitto/tappio€16,162Edellinen: €0
Oma pääoma€8,958Edellinen: €17,568
Velat€4,143Edellinen: €8,445
Vaihtuvat vastaavat€13,101Edellinen: €26,013
Current liabilities€4,143Edellinen: €8,445
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€52,479
2024-12-31
€159,142
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€21,997
2024-12-31
-€7,260
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€17,568
2024-12-31
-€7,204
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€26,013
2024-12-31
€13,101
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
85/100 · Nousussa
68.4 %2024-12-31: 67.5 %
MaksuvalmiusHyvä
96/100 · Laskussa
2.88x2024-12-31: 3.04x
Liikevoitto-%Heikko
39/100 · Laskussa
-4.6 %2024-12-31: 41.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste67.5 %68.4 %
Maksuvalmius3.04x2.88x
Liikevoitto-%41.9 %-4.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3460487-3
ALV-tunnusFI34604873
EU-tunnusFIFPRO.3460487-3
KuntaPorvoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-07-02Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-07-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-07-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-07-09Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Häyry Jan MarkusVarsinainen jäsenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Janina SärkinenHallitus: varajäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaSteamSales Oy
Luokitus laskiA3 → B1 · uusi analyysi 2026-10-15
Mallin pistemäärä65/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
162 verrokkia
Omavaraisuus63%
Parempi kuin 63 % verrokeista
Kannattavuus14%
Heikompi kuin 86 % verrokeista
Maksuvalmius91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiRajallinen näyttöPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
1 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika143 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika143 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-15 22.3665/100 · v0.14
A3 → B1 · -6 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1471/100 · v0.14
A3 → A3
A3
2026-09-1471/100 · v0.13
A3 → A3
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
A3
2026-09-1371/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
53/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
35/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
31.12.2025 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2025-12-31.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

3 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-05-23

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

SteamSales Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.