Yritysprofiili

Streamcon Oy

Streamcon Oy:n kotipaikka on Heinola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-05-10. Toimiala on maatalousperäisten raaka-aineiden, elävien eläinten, tekstiiliraaka-aineiden sekä puolivalmisteiden agentuuritoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €24,000 ja liikevoitto €15,765.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3447463-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3447463-4
Toimiala
Maatalousperäisten raaka-aineiden, elävien eläinten, tekstiiliraaka-aineiden sekä puolivalmisteiden agentuuritoiminta
Kunta
Heinola
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-05-10
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-05-07
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Hakatie 18, 18100, Heinola

Tietoa yrityksestä Streamcon Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Streamcon Oy:n sijaintipaikkakunta on Heinola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-05-10. Toimiala on maatalousperäisten raaka-aineiden, elävien eläinten, tekstiiliraaka-aineiden sekä puolivalmisteiden agentuuritoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €24,000 ja liikevoitto €15,765. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €24,000 sekä tilikauden tulokseksi €12,541. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +71.4%, liikevoittoprosentti +65.7% ja omavaraisuusaste +79.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys71.4%
Liikevoittoprosentti65.7%
Omavaraisuusaste79.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€25,501Edellinen: €10,229
Edellisten tilikausien voitto/tappio€9,533Edellinen: €0
Oma pääoma€22,074Edellinen: €9,533
Velat€5,774Edellinen: €2,797
Vaihtuvat vastaavat€27,848Edellinen: €12,330
Current liabilities€5,774Edellinen: €2,797
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€14,000
2024-12-31
€24,000
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€11,916
2024-12-31
€15,765
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€9,533
2024-12-31
€12,541
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€12,330
2024-12-31
€27,848
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
99/100 · Nousussa
79.3 %2024-12-31: 77.3 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
4.42x2024-12-31: 3.66x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
65.7 %2024-12-31: 85.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste77.3 %79.3 %
Maksuvalmius3.66x4.42x
Liikevoitto-%85.1 %65.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3447463-4
ALV-tunnusFI34474634
EU-tunnusFIFPRO.3447463-4
KuntaHeinola
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-05-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-05-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-05-10Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-06-14Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväStreamcon Oy
Luokitus nousiB3 → A3 · uusi analyysi 2026-10-05
Mallin pistemäärä78/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika141 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika134 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-10-05 05.0778/100 · v0.14
B3 → A3 · +36 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1542/100 · v0.14
B2 → B3 · -8 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1450/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-05
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
52/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
35/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
5.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-05-06

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Streamcon Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.