Yritysprofiili

Subventure Oy

Subventure Oy:n kotipaikka on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2013-11-05. Toimiala on ruokaravintolat. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €686,435 ja liikevoitto €37,400.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2579949-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2579949-6
Toimiala
Ruokaravintolat
Kunta
Tampere
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2013-11-05
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2013-10-28
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Sammonkatu 11, 33540, Tampere

Postiosoite: Teerentie 26, 33540, Tampere

Tietoa yrityksestä Subventure Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Subventure Oy:n sijaintipaikkakunta on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2013-11-05. Toimiala on ruokaravintolat. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €686,435 ja liikevoitto €37,400. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €686,435 sekä tilikauden tulokseksi €28,719. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -9.6%, liikevoittoprosentti +5.4% ja omavaraisuusaste +59.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-9.6%
Liikevoittoprosentti5.4%
Omavaraisuusaste59.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€1,268Edellinen: €0
Inventory€7,939Edellinen: €8,445
Rahat ja pankkisaamiset€25,633Edellinen: €44,490
Edellisten tilikausien voitto/tappio€21,419Edellinen: €27,435
Oma pääoma€82,638Edellinen: €53,919
Velat€57,352Edellinen: €107,077
Vaihtuvat vastaavat€78,977Edellinen: €84,192
Current liabilities€57,352Edellinen: €84,577
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€885,991
2022-12-31
€686,435
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€4,289
2022-12-31
€37,400
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€11,062
2022-12-31
€28,719
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€218,961
2022-12-31
€139,990
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
74/100 · Nousussa
59.0 %2022-12-31: 10.4 %
MaksuvalmiusVälttävä
20/100 · Laskussa
0.59x2022-12-31: 0.81x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
64/100 · Nousussa
5.4 %2022-12-31: -0.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste10.4 %59.0 %
Maksuvalmius0.81x0.59x
Liikevoitto-%-0.5 %5.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2579949-6
ALV-tunnusFI25799496
EU-tunnusFIFPRO.2579949-6
KuntaTampere
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2013-11-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2013-11-05Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2013-12-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2014-01-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2014-02-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaSubventure Oy
Luokitus nousiB2 → B1 · uusi analyysi 2026-10-05
Mallin pistemäärä61/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinValtakunnallinen Tier 1 -vertailuKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
154 verrokkia
Omavaraisuus58%
Parempi kuin 58 % verrokeista
Kannattavuus58%
Parempi kuin 58 % verrokeista
Maksuvalmius55%
Parempi kuin 55 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu10%
Heikompi kuin 90 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika86 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika154 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-10-05 05.4561/100 · v0.14
B2 → B1 · +5 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1556/100 · v0.14
B2 → B2 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1454/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-05
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
14/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 12 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
83/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
5.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

19 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-27

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-11.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Subventure Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.