Yritysprofiili

SV Works Oy

SV Works Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-04-20. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €87,459 ja liikevoitto €2,471.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3279720-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3279720-2
Toimiala
Talonrakentaminen
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-04-20
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-04-07
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Taidemaalarinkatu 16 A 5, 00430, Helsinki

Tietoa yrityksestä SV Works Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

SV Works Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-04-20. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €87,459 ja liikevoitto €2,471. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-09-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €87,459 sekä tilikauden tulokseksi €1,858. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +14.5%, liikevoittoprosentti +2.8% ja omavaraisuusaste +79.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-09-30

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys14.5%
Liikevoittoprosentti2.8%
Omavaraisuusaste79.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€983Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€6,056Edellinen: €4,576
Edellisten tilikausien voitto/tappio€6,187Edellinen: €7,076
Oma pääoma€8,045Edellinen: €6,747
Velat€2,026Edellinen: €809
Vaihtuvat vastaavat€10,071Edellinen: €7,556
Current liabilities€2,026Edellinen: €809
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€76,360
2024-09-30
€87,459
2025-09-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€127
2024-09-30
€2,471
2025-09-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€329
2024-09-30
€1,858
2025-09-30
Varat -kehitys2 kautta
€7,556
2024-09-30
€10,071
2025-09-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
79.9 %2024-09-30: 89.3 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
3.47x2024-09-30: 5.66x
Liikevoitto-%Välttävä
57/100 · Nousussa
2.8 %2024-09-30: -0.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-09-302025-09-30
Omavaraisuusaste89.3 %79.9 %
Maksuvalmius5.66x3.47x
Liikevoitto-%-0.2 %2.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3279720-2
ALV-tunnusFI32797202
EU-tunnusFIFPRO.3279720-2
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-04-07Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-04-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-04-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-04-20Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaSV Works Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä67/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
47 verrokkia
Omavaraisuus66%
Parempi kuin 66 % verrokeista
Kannattavuus53%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu89%
Parempi kuin 89 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika133 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika133 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-1767/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-10-04 19.4767/100 · v0.14
B3 → B1 · +24 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-09-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1543/100 · v0.14
B2 → B3 · -7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1450/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
25/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
51/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
4.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-10

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-09-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

SV Works Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.