Yritysprofiili

Svanbäck GKG Ab

Svanbäck GKG Ab:n kotipaikka on Monå. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1977-09-23. Toimiala on tieliikenteen säännöllinen henkilökuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €13,090 ja liikevoitto -€9,167.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 9198793-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
9198793-8
Toimiala
Tieliikenteen säännöllinen henkilökuljetus
Kunta
Monå
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1977-09-23
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1978-06-16
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: RIVÄGEN 26, 66980, Monå

Tietoa yrityksestä Svanbäck GKG Ab

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Svanbäck GKG Ab:n sijaintipaikkakunta on Monå. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1977-09-23. Toimiala on tieliikenteen säännöllinen henkilökuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €13,090 ja liikevoitto -€9,167. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €13,090 sekä tilikauden tulokseksi €147,424. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -67.8%, liikevoittoprosentti -70.0% ja omavaraisuusaste +99.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-06-30

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty5
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-67.8%
Liikevoittoprosentti-70.0%
Omavaraisuusaste99.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Provisions or reserves€23,288Edellinen: €25,084
Rahat ja pankkisaamiset€333,364Edellinen: €428,994
Edellisten tilikausien voitto/tappio€3,014,322Edellinen: €3,183,033
Oma pääoma€3,170,155Edellinen: €3,284,731
Velat€37Edellinen: €14,438
Vaihtuvat vastaavat€1,015,665Edellinen: €1,084,860
Current liabilities€37Edellinen: €14,438
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€6,450
2023-06-30
€45,600
2024-06-30
€13,090
2026-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
-€1,271
2021-06-30
-€1,261
2022-06-30
€3,264,229
2023-06-30
€12,273
2024-06-30
-€9,167
2026-06-30
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€34,018
2021-06-30
€4,155
2022-06-30
€3,261,187
2023-06-30
€68,750
2024-06-30
€147,424
2026-06-30
Varat -kehitys5 kautta
€594,970
2021-06-30
€544,627
2022-06-30
€3,813,597
2023-06-30
€3,515,347
2024-06-30
€3,193,481
2026-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
100.0 %2024-06-30: 99.4 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
8901.58x2024-06-30: 28.68x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-70.0 %2024-06-30: 26.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-06-302022-06-302023-06-302024-06-302026-06-30
Omavaraisuusaste100.0 %100.0 %99.1 %99.4 %100.0 %
Maksuvalmius7887.27x3950.68x61.11x28.68x8901.58x
Liikevoitto-%--99.7 %26.9 %-70.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus9198793-8
ALV-tunnusFI91987938
EU-tunnusFIFPRO.9198793-8
KuntaMonå
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1977-09-23Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1978-06-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1995-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaSvanbäck GKG Ab
Luokitus laskiA2 → B1 · uusi analyysi 2026-11-03
Mallin pistemäärä63/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
43 verrokkia
Omavaraisuus99%
Parempi kuin 99 % verrokeista
Kannattavuus7%
Heikompi kuin 93 % verrokeista
Maksuvalmius100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu12%
Heikompi kuin 88 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika93 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika102 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
B1
2026-11-03 11.2963/100 · v0.15
A2 → B1 · -24 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-06-30).
  • Arvion luottamus: Matala → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
A2
2026-10-1887/100 · v0.15
A2 → A2
  • Riskitekijä poistui: Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella.
A2
2026-09-27 08.2587/100 · v0.14
B1 → A2 · +22 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1565/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-03
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
47/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 49 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
79/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
3.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
1.10.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-06-30.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
27.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

18 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-03

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Svanbäck GKG Ab -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.