Yritysprofiili

Svanbäck Invest Ab

Svanbäck Invest Ab:n kotipaikka on Monå. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-10-28. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-06-30 liikevaihto oli €113,907 ja liikevoitto €57,928.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3093602-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3093602-9
Toimiala
Muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Kunta
Monå
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-10-28
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-10-16
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Rivägen 26, 66980, Monå

Tietoa yrityksestä Svanbäck Invest Ab

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Svanbäck Invest Ab:n sijaintipaikkakunta on Monå. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-10-28. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-06-30 liikevaihto oli €113,907 ja liikevoitto €57,928. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €113,907 sekä tilikauden tulokseksi €25,442. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +17.6%, liikevoittoprosentti +50.9% ja omavaraisuusaste +5.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-06-30

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys17.6%
Liikevoittoprosentti50.9%
Omavaraisuusaste5.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€26,901Edellinen: €10,776
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€26Edellinen: -€1,530
Oma pääoma€28,416Edellinen: €2,974
Velat€466,539Edellinen: €502,918
Vaihtuvat vastaavat€26,901Edellinen: €11,913
Current liabilities€51,039Edellinen: €159,168
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€96,840
2023-06-30
€113,907
2024-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€23,010
2023-06-30
€57,928
2024-06-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€1,504
2023-06-30
€25,442
2024-06-30
Varat -kehitys2 kautta
€505,892
2023-06-30
€494,954
2024-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
7/100 · Nousussa
5.7 %2023-06-30: 0.6 %
MaksuvalmiusVälttävä
18/100 · Nousussa
0.53x2023-06-30: 0.07x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
50.9 %2023-06-30: 23.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-06-302024-06-30
Omavaraisuusaste0.6 %5.7 %
Maksuvalmius0.07x0.53x
Liikevoitto-%23.8 %50.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3093602-9
ALV-tunnusFI30936029
EU-tunnusFIFPRO.3093602-9
KuntaMonå
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-10-10Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2019-10-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-10-28Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-10-28Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-10-21Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaSvanbäck Invest Ab
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-03
Mallin pistemäärä63/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
85 verrokkia
Omavaraisuus21%
Heikompi kuin 79 % verrokeista
Kannattavuus88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Maksuvalmius65%
Parempi kuin 65 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu87%
Parempi kuin 87 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika123 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika107 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-10-03 23.2563/100 · v0.14
B1 → B1 · -2 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1565/100 · v0.14
B1 → B1 · +5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1460/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-03
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
61/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
1.10.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-06-30.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

10 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-03

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Svanbäck Invest Ab -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.