Yritysprofiili

Sydämen Tuulia Oy

Sydämen Tuulia Oy:n kotipaikka on Rukatunturi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2013-09-09. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-09-30 liikevaihto oli €197,948 ja liikevoitto €34,360.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2566802-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2566802-3
Toimiala
Muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta
Kunta
Rukatunturi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2013-09-09
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2013-08-29
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Mastorinteentie 3, 93830, Rukatunturi

Tietoa yrityksestä Sydämen Tuulia Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Sydämen Tuulia Oy:n sijaintipaikkakunta on Rukatunturi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2013-09-09. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-09-30 liikevaihto oli €197,948 ja liikevoitto €34,360. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-09-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €197,948 sekä tilikauden tulokseksi €27,473. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +170.0%, liikevoittoprosentti +17.4% ja omavaraisuusaste +39.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-09-30

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys170.0%
Liikevoittoprosentti17.4%
Omavaraisuusaste39.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€200Edellinen: €76
Rahat ja pankkisaamiset€82,511Edellinen: €25,442
Advances received€50,920Edellinen: €47,671
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€9,635Edellinen: -€1,722
Oma pääoma€40,337Edellinen: €12,865
Velat€62,980Edellinen: €85,971
Vaihtuvat vastaavat€103,317Edellinen: €98,836
Current liabilities€62,980Edellinen: €85,971
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€13,330
2024-09-30
€73,323
2025-09-30
€197,948
2026-09-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€3,923
2024-09-30
-€7,913
2025-09-30
€34,360
2026-09-30
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€3,923
2024-09-30
-€7,913
2025-09-30
€27,473
2026-09-30
Varat -kehitys3 kautta
€33,702
2024-09-30
€98,836
2025-09-30
€103,317
2026-09-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
96/100 · Nousussa
77.0 %2025-09-30: 25.1 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
44/100 · Nousussa
1.31x2025-09-30: 0.30x
Liikevoitto-%Hyvä
93/100 · Nousussa
17.3 %2025-09-30: -10.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-09-302025-09-302026-09-30
Omavaraisuusaste2.3 %25.1 %77.0 %
Maksuvalmius0.50x0.30x1.31x
Liikevoitto-%27.4 %-10.8 %17.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2566802-3
ALV-tunnusFI25668023
EU-tunnusFIFPRO.2566802-3
KuntaRukatunturi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2013-09-09Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2013-09-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-04-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-06-06Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-11-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A1
ErinomainenSydämen Tuulia Oy
Luokitus nousiB2 → A1 · uusi analyysi 2026-11-05
Mallin pistemäärä90/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee · 2 peräkkäistä kautta
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusParanee · 2 peräkkäistä kautta
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
45 verrokkia
Omavaraisuus71%
Parempi kuin 71 % verrokeista
Kannattavuus87%
Parempi kuin 87 % verrokeista
Maksuvalmius84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu96%
Parempi kuin 96 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika35 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika44 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Samanaikainen elpyminen 3 talouden osa-alueella
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
A1
2026-11-05 00.5090/100 · v0.15
B2 → A1 · +31 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-09-30).
B2
2026-10-1759/100 · v0.15
B2 → B2
B2
2026-09-19 18.0059/100 · v0.14
A3 → B2 · -12 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-09-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1471/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-05
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 13 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
76/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
5.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A1.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
4.11.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-09-30.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
19.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

15 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-13

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-09-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Sydämen Tuulia Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.