Yritysprofiili

Takamäki Group Oy

Takamäki Group Oy:n kotipaikka on Seinäjoki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1999-12-28. Toimiala on ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €217,531 ja liikevoitto -€109,936.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 1570774-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
1570774-6
Toimiala
Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus
Kunta
Seinäjoki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1999-12-28
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1999-12-23
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kampikuja 1, 60120, Seinäjoki

Postiosoite: Kiiltomäentie 889, 63450, Löyä

Verkkosivu: https://www.takamaki.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Takamäki Group Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Takamäki Group Oy:n sijaintipaikkakunta on Seinäjoki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1999-12-28. Toimiala on ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €217,531 ja liikevoitto -€109,936. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €217,531 sekä tilikauden tulokseksi -€301,368. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +58.0%, liikevoittoprosentti -50.5% ja omavaraisuusaste +77.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys58.0%
Liikevoittoprosentti-50.5%
Omavaraisuusaste77.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€11,540Edellinen: €10,344,835
Rahat ja pankkisaamiset€6,208Edellinen: €1,870
Edellisten tilikausien voitto/tappio€11,787,944Edellinen: €2,969,467
Oma pääoma€11,673,505Edellinen: €12,624,873
Velat€3,450,116Edellinen: €2,883,765
Vaihtuvat vastaavat€7,173,527Edellinen: €7,369,424
Current liabilities€1,884,060Edellinen: €915,778
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€137,650
2024-12-31
€217,531
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€10,034,640
2024-12-31
-€109,936
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€9,468,477
2024-12-31
-€301,368
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€15,508,638
2024-12-31
€15,123,620
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
96/100 · Laskussa
77.2 %2024-12-31: 81.4 %
MaksuvalmiusHeikko
0/100 · Vakaa
0.00x2024-12-31: 0.00x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-48.0 %2024-12-31: 95.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste81.4 %77.2 %
Maksuvalmius0.00x0.00x
Liikevoitto-%95.7 %-48.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus1570774-6
ALV-tunnusFI15707746
EU-tunnusFIFPRO.1570774-6
KuntaSeinäjoki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1999-12-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1999-12-28Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2010-04-08Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2025-12-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaTakamäki Group Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä65/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
63 verrokkia
Omavaraisuus65%
Parempi kuin 65 % verrokeista
Kannattavuus19%
Heikompi kuin 81 % verrokeista
Maksuvalmius17%
Heikompi kuin 83 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu92%
Parempi kuin 92 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika245 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika250 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Pitkä rekisterihistoria
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-1765/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-09-16 17.2865/100 · v0.14
B1 → B1 · -1 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1466/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1466/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
49/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 26 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
80/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

23 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-11

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-14.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Takamäki Group Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.