Yritysprofiili

Team Tapsa Oy

Team Tapsa Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2014-06-02. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen henkilökohtainen palvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-07-31 liikevaihto oli €555,652 ja liikevoitto €60,049.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2622566-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2622566-2
Toimiala
Muu muualla luokittelematon monenlainen henkilökohtainen palvelutoiminta
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2014-06-02
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2014-05-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Hietakannaksentie 8, 00100, Helsinki

Postiosoite: Mechelininkatu 3a D 103, 00100, Helsinki

Tietoa yrityksestä Team Tapsa Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Team Tapsa Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2014-06-02. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen henkilökohtainen palvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-07-31 liikevaihto oli €555,652 ja liikevoitto €60,049. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-07-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €555,652 sekä tilikauden tulokseksi €47,849. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +0.6%, liikevoittoprosentti +10.8% ja omavaraisuusaste +76.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-07-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty5
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys0.6%
Liikevoittoprosentti10.8%
Omavaraisuusaste76.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €1,800
Inventory€71,940Edellinen: €61,598
Rahat ja pankkisaamiset€33,261Edellinen: €88,840
Edellisten tilikausien voitto/tappio€127,843Edellinen: €135,825
Oma pääoma€178,192Edellinen: €170,343
Velat€54,902Edellinen: €63,148
Vaihtuvat vastaavat€201,460Edellinen: €194,030
Current liabilities€54,902Edellinen: €63,148
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€517,893
2022-07-31
€576,023
2023-07-31
€591,348
2024-07-31
€552,105
2025-07-31
€555,652
2026-07-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€46,191
2022-07-31
€43,262
2023-07-31
€56,841
2024-07-31
€40,232
2025-07-31
€60,049
2026-07-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€36,661
2022-07-31
€34,344
2023-07-31
€45,132
2024-07-31
€32,018
2025-07-31
€47,849
2026-07-31
Varat -kehitys5 kautta
€218,906
2022-07-31
€264,495
2023-07-31
€256,791
2024-07-31
€233,491
2025-07-31
€233,095
2026-07-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
96/100 · Nousussa
76.5 %2025-07-31: 73.0 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
64/100 · Laskussa
1.92x2025-07-31: 2.38x
Liikevoitto-%Hyvä
77/100 · Nousussa
10.8 %2025-07-31: 7.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-07-312023-07-312024-07-312025-07-312026-07-31
Omavaraisuusaste73.7 %69.1 %71.4 %73.0 %76.5 %
Maksuvalmius3.02x2.08x2.31x2.38x1.92x
Liikevoitto-%8.9 %7.5 %9.6 %7.3 %10.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2622566-2
ALV-tunnusFI26225662
EU-tunnusFIFPRO.2622566-2
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2014-05-20Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2014-05-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2014-06-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2014-06-02Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2014-08-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväTeam Tapsa Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-31
Mallin pistemäärä85/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
953 verrokkia
Omavaraisuus71%
Parempi kuin 71 % verrokeista
Kannattavuus62%
Parempi kuin 62 % verrokeista
Maksuvalmius83%
Parempi kuin 83 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu54%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika90 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika80 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
A2
2026-10-31 10.4085/100 · v0.15
A2 → A2 · +4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-07-31).
A2
2026-10-1881/100 · v0.15
A2 → A2 · -1 pistettä
A2
2026-10-04 05.2482/100 · v0.14
A3 → A2 · +6 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-07-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1576/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-31
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 12 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
76/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
29.10.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-07-31.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
4.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

15 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-18

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-07-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Team Tapsa Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.