Yritysprofiili

Temsep oy

Temsep oy:n kotipaikka on Perttula. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-11-01. Toimiala on rakennusten ja rakennelmien purku. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €735,498 ja liikevoitto -€12,874.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3321621-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3321621-1
Toimiala
Rakennusten ja rakennelmien purku
Kunta
Perttula
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-11-01
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-10-30
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Patotie 101, 01860, Perttula

Tietoa yrityksestä Temsep oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Temsep oy:n sijaintipaikkakunta on Perttula. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-11-01. Toimiala on rakennusten ja rakennelmien purku. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €735,498 ja liikevoitto -€12,874. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €735,498 sekä tilikauden tulokseksi -€25,035. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +2.6%, liikevoittoprosentti -1.8% ja omavaraisuusaste +25.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys2.6%
Liikevoittoprosentti-1.8%
Omavaraisuusaste25.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €63
Rahat ja pankkisaamiset€16,776Edellinen: €2,840
Edellisten tilikausien voitto/tappio€54,332Edellinen: €53,683
Oma pääoma€29,297Edellinen: €54,332
Velat€83,665Edellinen: €27,134
Vaihtuvat vastaavat€78,211Edellinen: €54,076
Current liabilities€83,665Edellinen: €27,134
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€717,002
2024-12-31
€735,498
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€16,956
2024-12-31
-€12,874
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€650
2024-12-31
-€25,035
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€81,466
2024-12-31
€112,962
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
32/100 · Laskussa
25.9 %2024-12-31: 66.7 %
MaksuvalmiusHeikko
7/100 · Nousussa
0.20x2024-12-31: 0.10x
Liikevoitto-%Heikko
46/100 · Laskussa
-1.8 %2024-12-31: 2.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste66.7 %25.9 %
Maksuvalmius0.10x0.20x
Liikevoitto-%2.4 %-1.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3321621-1
ALV-tunnusFI33216211
EU-tunnusFIFPRO.3321621-1
KuntaPerttula
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-10-30Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-11-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-11-01Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2023-01-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaTemsep oy
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-09-23
Mallin pistemäärä49/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
134 verrokkia
Omavaraisuus31%
Heikompi kuin 69 % verrokeista
Kannattavuus22%
Heikompi kuin 78 % verrokeista
Maksuvalmius27%
Heikompi kuin 73 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu63%
Parempi kuin 63 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika45 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika51 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B3
2026-09-23 11.0649/100 · v0.14
B3 → B3 · +1 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1548/100 · v0.14
B2 → B3 · -4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1352/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-23
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
46/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
50/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-14

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Temsep oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.