Yritysprofiili

Tepsa Tuotanto Oy

Tepsa Tuotanto Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-01-10. Toimiala on muu esittävä taide. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-06-30 liikevaihto oli €74,532 ja liikevoitto €2,539.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3257906-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3257906-1
Toimiala
Muu esittävä taide
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-01-10
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-01-01
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Apollonkatu 19 A 21, 00100, Helsinki

Verkkosivu: https://www.mikatepsa.comLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Tepsa Tuotanto Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Tepsa Tuotanto Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-01-10. Toimiala on muu esittävä taide. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-06-30 liikevaihto oli €74,532 ja liikevoitto €2,539. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €74,532 sekä tilikauden tulokseksi €1,909. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +67.6%, liikevoittoprosentti +3.4% ja omavaraisuusaste +14.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-06-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys67.6%
Liikevoittoprosentti3.4%
Omavaraisuusaste14.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€400Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€12,318Edellinen: €606
Edellisten tilikausien voitto/tappio€628Edellinen: €1,007
Oma pääoma€2,537Edellinen: €628
Velat€14,607Edellinen: €1,396
Vaihtuvat vastaavat€17,144Edellinen: €2,024
Current liabilities€14,607Edellinen: €1,396
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€44,464
2024-06-30
€74,532
2025-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€60
2024-06-30
€2,539
2025-06-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€379
2024-06-30
€1,909
2025-06-30
Varat -kehitys2 kautta
€2,024
2024-06-30
€17,144
2025-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
19/100 · Laskussa
14.8 %2024-06-30: 31.0 %
MaksuvalmiusVälttävä
28/100 · Nousussa
0.84x2024-06-30: 0.43x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
58/100 · Nousussa
3.4 %2024-06-30: 0.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-06-302025-06-30
Omavaraisuusaste31.0 %14.8 %
Maksuvalmius0.43x0.84x
Liikevoitto-%0.1 %3.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3257906-1
ALV-tunnusFI32579061
EU-tunnusFIFPRO.3257906-1
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-01-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-01-10Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväTepsa Tuotanto Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä57/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
330 verrokkia
Omavaraisuus33%
Heikompi kuin 67 % verrokeista
Kannattavuus58%
Parempi kuin 58 % verrokeista
Maksuvalmius66%
Parempi kuin 66 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu89%
Parempi kuin 89 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika93 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika98 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-10-1757/100 · v0.15
B2 → B2
B2
2026-10-03 23.0457/100 · v0.14
B1 → B2 · -4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1561/100 · v0.14
B2 → B1 · +3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1458/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
84/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
46/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
3.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-01

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Tepsa Tuotanto Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.