Yritysprofiili

TeVe -maalaus Oy

TeVe -maalaus Oy:n kotipaikka on Hämeenlinna. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-11-09. Toimiala on maalaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €314,018 ja liikevoitto €1,962.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3402686-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3402686-6
Toimiala
Maalaus
Kunta
Hämeenlinna
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-11-09
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-10-31
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Sibeliuksenkatu 17 B 6, 13100, Hämeenlinna

Tietoa yrityksestä TeVe -maalaus Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

TeVe -maalaus Oy:n sijaintipaikkakunta on Hämeenlinna. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-11-09. Toimiala on maalaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €314,018 ja liikevoitto €1,962. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €314,018 sekä tilikauden tulokseksi -€8,456. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +82.0%, liikevoittoprosentti +0.6% ja omavaraisuusaste +3.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys82.0%
Liikevoittoprosentti0.6%
Omavaraisuusaste3.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€7,200Edellinen: €5,000
Rahat ja pankkisaamiset€3,626Edellinen: €4,951
Edellisten tilikausien voitto/tappio€9,910Edellinen: €0
Oma pääoma€1,455Edellinen: €9,910
Velat€43,643Edellinen: €9,615
Vaihtuvat vastaavat€40,763Edellinen: €14,426
Current liabilities€26,862Edellinen: €9,615
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€172,532
2024-12-31
€314,018
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€12,471
2024-12-31
€1,962
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€9,910
2024-12-31
-€8,456
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€19,526
2024-12-31
€45,098
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
4/100 · Laskussa
3.2 %2024-12-31: 50.8 %
MaksuvalmiusHeikko
13/100 · Laskussa
0.40x2024-12-31: 1.03x
Liikevoitto-%Välttävä
52/100 · Laskussa
0.6 %2024-12-31: 7.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste50.8 %3.2 %
Maksuvalmius1.03x0.40x
Liikevoitto-%7.2 %0.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3402686-6
ALV-tunnusFI34026866
EU-tunnusFIFPRO.3402686-6
KuntaHämeenlinna
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-10-31Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-10-31Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-11-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-11-09Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2025-01-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
C
Kohonnut riskiTeVe -maalaus Oy
Luokitus laskiB3 → C · uusi analyysi 2026-09-26
Mallin pistemäärä37/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
73 verrokkia
Omavaraisuus12%
Heikompi kuin 88 % verrokeista
Kannattavuus37%
Heikompi kuin 63 % verrokeista
Maksuvalmius50%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu96%
Parempi kuin 96 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika72 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika49 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
C
2026-09-26 16.3237/100 · v0.14
B3 → C · -5 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1542/100 · v0.14
B2 → B3 · -8 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1450/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaC
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-26
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
45/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
44/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
26.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-13

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

TeVe -maalaus Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.