Yritysprofiili

Thalamus Oy

Thalamus Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1997-11-11. Toimiala on fysioterapiapalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €113,230 ja liikevoitto €9,292.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 1495167-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
1495167-5
Toimiala
Fysioterapiapalvelut
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1997-11-11
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1998-10-15
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Tilkantori 8, 00300, Helsinki

Postiosoite: Hiittiskenkuja 9 A, 00300, Helsinki

Tietoa yrityksestä Thalamus Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Thalamus Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1997-11-11. Toimiala on fysioterapiapalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €113,230 ja liikevoitto €9,292. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €113,230 sekä tilikauden tulokseksi €6,697. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +0.1%, liikevoittoprosentti +8.2% ja omavaraisuusaste +93.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys0.1%
Liikevoittoprosentti8.2%
Omavaraisuusaste93.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€496Edellinen: €1,266
Edellisten tilikausien voitto/tappio€23,869Edellinen: €25,887
Oma pääoma€40,657Edellinen: €36,960
Velat€2,885Edellinen: €8,904
Vaihtuvat vastaavat€41,651Edellinen: €43,367
Current liabilities€2,885Edellinen: €8,904
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€113,169
2024-12-31
€113,230
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€1,970
2024-12-31
€9,292
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€982
2024-12-31
€6,697
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€45,864
2024-12-31
€43,542
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
93.4 %2024-12-31: 80.6 %
MaksuvalmiusHeikko
6/100 · Nousussa
0.17x2024-12-31: 0.14x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
71/100 · Nousussa
8.2 %2024-12-31: 1.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste80.6 %93.4 %
Maksuvalmius0.14x0.17x
Liikevoitto-%1.7 %8.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus1495167-5
EU-tunnusFIFPRO.1495167-5
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1997-11-11Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1998-10-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2014-03-24Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväThalamus Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-09-19
Mallin pistemäärä83/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
338 verrokkia
Omavaraisuus88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Kannattavuus56%
Parempi kuin 56 % verrokeista
Maksuvalmius36%
Heikompi kuin 64 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu59%
Parempi kuin 59 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika169 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika171 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-09-19 22.5183/100 · v0.14
A2 → A2 · +1 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A2
2026-09-1482/100 · v0.14
A2 → A2
A2
2026-09-1482/100 · v0.13
B1 → A2 · +15 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1367/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-19
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
92/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 28 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
76/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

14 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-06-18

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Thalamus Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.