Yritysprofiili

Theymes Oy

Theymes Oy:n kotipaikka on Järvenpää. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-06-14. Toimiala on ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €75,308 ja liikevoitto -€189,803.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3369440-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3369440-8
Toimiala
Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus
Kunta
Järvenpää
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-06-14
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-06-02
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Sibeliuksenkatu 10 C 4, 04400, Järvenpää

Verkkosivu: https://www.theymes.comLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Theymes Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Theymes Oy:n sijaintipaikkakunta on Järvenpää. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-06-14. Toimiala on ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €75,308 ja liikevoitto -€189,803. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-11-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €75,308 sekä tilikauden tulokseksi -€189,905. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +3665.4%, liikevoittoprosentti -252.0% ja omavaraisuusaste +22.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-11-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys3665.4%
Liikevoittoprosentti-252.0%
Omavaraisuusaste22.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€60,000Edellinen: €3,630
Rahat ja pankkisaamiset€255,902Edellinen: €152,510
Advances received€0Edellinen: €60,000
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€156,903Edellinen: €0
Oma pääoma€153,193Edellinen: €343,098
Velat€527,132Edellinen: €79,946
Vaihtuvat vastaavat€264,085Edellinen: €158,324
Current liabilities€119,992Edellinen: €79,946
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€2,000
2024-11-30
€75,308
2025-11-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€156,921
2024-11-30
-€189,803
2025-11-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€156,903
2024-11-30
-€189,905
2025-11-30
Varat -kehitys2 kautta
€423,044
2024-11-30
€680,325
2025-11-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
28/100 · Laskussa
22.5 %2024-11-30: 94.5 %
MaksuvalmiusHyvä
71/100 · Nousussa
2.13x2024-11-30: 1.91x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Nousussa
-140.3 %2024-11-30: -2787.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-11-302025-11-30
Omavaraisuusaste94.5 %22.5 %
Maksuvalmius1.91x2.13x
Liikevoitto-%-2787.2 %-140.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3369440-8
ALV-tunnusFI33694408
EU-tunnusFIFPRO.3369440-8
KuntaJärvenpää
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-06-02Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-06-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-06-14Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-06-14Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväTheymes Oy
Luokitus nousiB3 → B2 · uusi analyysi 2026-09-17
Mallin pistemäärä50/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
263 verrokkia
Omavaraisuus36%
Heikompi kuin 64 % verrokeista
Kannattavuus11%
Heikompi kuin 89 % verrokeista
Maksuvalmius90%
Parempi kuin 90 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika177 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika182 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-09-17 08.2050/100 · v0.14
B3 → B2 · +3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-11-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1447/100 · v0.14
B3 → B3
B3
2026-09-1447/100 · v0.13
B2 → B3 · -5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1352/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
49/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
43/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-12-15

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-11-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Theymes Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.