Yritysprofiili

Tiala Consulting Oy

Tiala Consulting Oy:n kotipaikka on Nurmijärvi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2009-01-19. Toimiala on muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €278,029 ja liikevoitto €148,529.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2244205-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2244205-3
Toimiala
Muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta
Kunta
Nurmijärvi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2009-01-19
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2009-01-12
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Santunrinne 2, 01900, Nurmijärvi

Puhelin: +358447757575Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://atliving.fiLähdehavainto

Instagram-profiili: https://www.instagram.com/sisustus_atlivingLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Tiala Nina AnnikaVarsinainen jäsen
Kautonen Jose Adam JuhaniTilintarkastaja
Saari Kari Mika JuhaniVarajäsen

Tietoa yrityksestä Tiala Consulting Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Tiala Consulting Oy:n sijaintipaikkakunta on Nurmijärvi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2009-01-19. Toimiala on muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €278,029 ja liikevoitto €148,529. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €278,029 sekä tilikauden tulokseksi €1,054,993. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -3.8%, liikevoittoprosentti +51.3% ja omavaraisuusaste +99.3%.

Aputoiminimet

Lähdehavainnoista materialisoidut julkiset rinnakkaisnimet.

AT Living

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimiala on yleislääketieteen ja työterveyslääketieteen palvelujen tarjoaminen, näihin aloihin liittyvä tutkimustyö, konsultointi- ja koulutustehtävät sekä näihin aloihin liittyvien hoitolaitteiden ja -tarvikkeiden maahantuonti, maastavienti ja kauppa sekä vuokraus. Yhtiö voi harjoittaa kustannustoimintaa ja tuottaa artikkeleita ja muita kirjallisia tuotteita. Yhtiö voi harjoittaa kulkuneuvojen vuokraustoimintaa. Yhtiö voi omistaa, hallita, vuokrata ja myydä asuin- ja liikehuoneistoja ja kiinteistöjä. Yhtiö voi harjoittaa arvopaperikauppaa. Yhtiön toimiala on myös tilojen tila- ja sisustussuunnittelu, piha ja ulkotilojen suunnittelu, muotoilu, graafinen suunnittelu ja stailaus sekä projektinhallinta, toteutus ja valvonta. Alan konsultointi ja opetus sekä sisustuspalveluiden sekä -tuotteiden myynti.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-3.8%
Liikevoittoprosentti51.3%
Omavaraisuusaste99.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€11,522Edellinen: €11,400
Rahat ja pankkisaamiset€124,478Edellinen: €183,307
Edellisten tilikausien voitto/tappio€1,059,743Edellinen: €934,674
Tulos ennen veroja€1,093,785Edellinen: €264,526
Oma pääoma€2,117,236Edellinen: €1,155,993
Velat€14,172Edellinen: €5,504
Vaihtuvat vastaavat€221,091Edellinen: €285,585
Current liabilities€14,172Edellinen: €5,504
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€304,577
2021-12-31
€298,710
2022-12-31
€299,267
2023-12-31
€288,955
2024-12-31
€278,029
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€161,252
2021-12-31
€210,072
2022-12-31
€206,137
2023-12-31
€196,868
2024-12-31
€148,529
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€183,840
2021-12-31
€162,159
2022-12-31
€198,861
2023-12-31
€218,819
2024-12-31
€1,054,993
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€804,029
2021-12-31
€916,754
2022-12-31
€1,035,743
2023-12-31
€1,161,497
2024-12-31
€2,131,408
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
99.3 %2024-12-31: 99.5 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
8.78x2024-12-31: 33.30x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
51.3 %2024-12-31: 65.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste99.4 %97.8 %98.5 %99.5 %99.3 %
Maksuvalmius---33.30x8.78x
Liikevoitto-%51.1 %67.9 %66.3 %65.5 %51.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2244205-3
ALV-tunnusFI22442053
EU-tunnusFIFPRO.2244205-3
KuntaNurmijärvi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2009-01-12Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2009-01-19Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2009-01-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2025-10-14Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Kautonen Jose Adam JuhaniTilintarkastajaLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Saari Kari Mika JuhaniVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Tiala Nina AnnikaVarsinainen jäsenLähteitä: 5 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A1
ErinomainenTiala Consulting Oy
Luokitus nousiA3 → A1 · uusi analyysi 2026-09-24
Mallin pistemäärä90/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
138 verrokkia
Omavaraisuus98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Kannattavuus93%
Parempi kuin 93 % verrokeista
Maksuvalmius91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu32%
Heikompi kuin 68 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika22 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika23 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A1
2026-09-24 09.4590/100 · v0.14
A3 → A1 · +14 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1576/100 · v0.14
B1 → A3 · +10 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1466/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-24
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
92/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 17 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
81/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
24.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

20 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-22

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Tiala Consulting Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.