Yritysprofiili

Tilanomi Oy

Tilanomi Oy:n kotipaikka on Nivala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-07-03. Toimiala on rakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €16,782 ja liikevoitto -€24,341.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2839557-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2839557-7
Toimiala
Rakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen
Kunta
Nivala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2017-07-03
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2017-06-13
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Ojanperäntie 878, 85620, Nivala

Tietoa yrityksestä Tilanomi Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Tilanomi Oy:n sijaintipaikkakunta on Nivala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-07-03. Toimiala on rakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €16,782 ja liikevoitto -€24,341. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €16,782 sekä tilikauden tulokseksi €82,657. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +115.2%, liikevoittoprosentti -145.0% ja omavaraisuusaste +84.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet6
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys115.2%
Liikevoittoprosentti-145.0%
Omavaraisuusaste84.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€24,468Edellinen: €13,579
Edellisten tilikausien voitto/tappio€639,276Edellinen: €545,724
Oma pääoma€724,433Edellinen: €661,776
Velat€134,684Edellinen: €97,186
Vaihtuvat vastaavat€434,774Edellinen: €407,886
Current liabilities€21,684Edellinen: €14,061
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€7,800
2024-12-31
€16,782
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€9,485
2024-12-31
-€24,341
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€113,552
2024-12-31
€82,657
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€758,962
2024-12-31
€859,118
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
84.3 %2024-12-31: 87.2 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
38/100 · Nousussa
1.13x2024-12-31: 0.97x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-145.0 %2024-12-31: -121.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste87.2 %84.3 %
Maksuvalmius0.97x1.13x
Liikevoitto-%-121.6 %-145.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2839557-7
ALV-tunnusFI28395577
EU-tunnusFIFPRO.2839557-7
KuntaNivala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2017-07-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2017-07-03Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2017-07-03Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2019-02-07Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-06-11Alkutuottajana ja/tai kuvataiteilijana arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaTilanomi Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-09-28
Mallin pistemäärä66/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
47 verrokkia
Omavaraisuus70%
Parempi kuin 70 % verrokeista
Kannattavuus11%
Heikompi kuin 89 % verrokeista
Maksuvalmius62%
Parempi kuin 62 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika78 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika80 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-09-28 22.5566/100 · v0.14
B1 → B1 · +5 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1561/100 · v0.14
B2 → B1 · +3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1458/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-28
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
53/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 9 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
73/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

14 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-19

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

6 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Tilanomi Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.