Yritysprofiili

TiliSamurai Oy

TiliSamurai Oy:n kotipaikka on Raisio. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-02-15. Toimiala on laskentatoimi, kirjanpito ja veroneuvonta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €76,101 ja liikevoitto €27.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3426588-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3426588-3
Toimiala
Laskentatoimi, kirjanpito ja veroneuvonta
Kunta
Raisio
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-02-15
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-02-10
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kirkkoväärtinkuja 15, 21200, Raisio

Verkkosivu: https://www.tilisamurai.fiLähde: rekisteritieto

Tietoa yrityksestä TiliSamurai Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

TiliSamurai Oy:n sijaintipaikkakunta on Raisio. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-02-15. Toimiala on laskentatoimi, kirjanpito ja veroneuvonta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €76,101 ja liikevoitto €27. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €76,101 sekä tilikauden tulokseksi €55. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +43.0%, liikevoittoprosentti +0.0% ja omavaraisuusaste +17.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys43.0%
Liikevoittoprosentti0.0%
Omavaraisuusaste17.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€1,300Edellinen: €800
Rahat ja pankkisaamiset€1,396Edellinen: €1,674
Advances received€209Edellinen: €0
Edellisten tilikausien voitto/tappio€1,805Edellinen: €0
Oma pääoma€1,860Edellinen: €1,805
Velat€8,642Edellinen: €9,269
Vaihtuvat vastaavat€10,502Edellinen: €11,073
Current liabilities€8,642Edellinen: €9,269
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€53,217
2024-12-31
€76,101
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€2,248
2024-12-31
€27
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€1,805
2024-12-31
€55
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€11,073
2024-12-31
€10,502
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
23/100 · Nousussa
18.1 %2024-12-31: 16.3 %
MaksuvalmiusHeikko
5/100 · Laskussa
0.16x2024-12-31: 0.18x
Liikevoitto-%Välttävä
50/100 · Laskussa
0.0 %2024-12-31: 4.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste16.3 %18.1 %
Maksuvalmius0.18x0.16x
Liikevoitto-%4.2 %0.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3426588-3
ALV-tunnusFI34265883
EU-tunnusFIFPRO.3426588-3
KuntaRaisio
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-02-10Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-02-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-02-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-02-15Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväTiliSamurai Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-10-01
Mallin pistemäärä55/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika107 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika128 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
  • Toimialan matalampi häiriöriski
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-10-01 03.0755/100 · v0.14
B2 → B2 · -1 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1556/100 · v0.14
B2 → B2
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1456/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-01
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
85/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
43/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

TiliSamurai Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.