Yritysprofiili

TLOG Oy

TLOG Oy:n kotipaikka on Sievi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2013-04-26. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen erikoistunut rakennustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-04-30 liikevaihto oli €60,707 ja liikevoitto -€1,142.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2544612-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2544612-1
Toimiala
Muu muualla luokittelematon monenlainen erikoistunut rakennustoiminta
Kunta
Sievi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2013-04-26
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2013-04-17
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Isokoskentie 326 B, 85470, Sievi

Postiosoite: Kirkkokatu 8 as. 9, 90100, Oulu

Tietoa yrityksestä TLOG Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

TLOG Oy:n sijaintipaikkakunta on Sievi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2013-04-26. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen erikoistunut rakennustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-04-30 liikevaihto oli €60,707 ja liikevoitto -€1,142. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-04-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €60,707 sekä tilikauden tulokseksi -€1,143. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +77.6%, liikevoittoprosentti -1.9% ja omavaraisuusaste +64.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-04-30

Tuodut kaudet8
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys77.6%
Liikevoittoprosentti-1.9%
Omavaraisuusaste64.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€6,515Edellinen: €18,182
Edellisten tilikausien voitto/tappio€9,568Edellinen: €2,998
Oma pääoma€10,924Edellinen: €12,068
Velat€6,057Edellinen: €6,143
Vaihtuvat vastaavat€16,981Edellinen: €18,211
Current liabilities€6,057Edellinen: €6,143
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€4,600
2024-04-30
€34,176
2025-04-30
€60,707
2026-04-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€2,767
2024-04-30
€6,572
2025-04-30
-€1,142
2026-04-30
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€2,767
2024-04-30
€6,570
2025-04-30
-€1,143
2026-04-30
Varat -kehitys3 kautta
€5,555
2024-04-30
€18,211
2025-04-30
€16,981
2026-04-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
80/100 · Laskussa
64.3 %2025-04-30: 66.3 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
36/100 · Laskussa
1.08x2025-04-30: 2.96x
Liikevoitto-%Heikko
45/100 · Laskussa
-1.9 %2025-04-30: 19.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-04-302025-04-302026-04-30
Omavaraisuusaste99.0 %66.3 %64.3 %
Maksuvalmius94.54x2.96x1.08x
Liikevoitto-%60.1 %19.2 %-1.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2544612-1
ALV-tunnusFI25446121
EU-tunnusFIFPRO.2544612-1
KuntaSievi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2013-04-17Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2013-04-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2013-04-26Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2013-04-26Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaTLOG Oy
Luokitus nousiB2 → B1 · uusi analyysi 2026-10-06
Mallin pistemäärä64/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee · 2 peräkkäistä kautta
KannattavuusHeikkenee · 2 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee · 2 peräkkäistä kautta
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinValtakunnallinen Tier 1 -vertailuKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
146 verrokkia
Omavaraisuus53%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus23%
Heikompi kuin 77 % verrokeista
Maksuvalmius66%
Parempi kuin 66 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu92%
Parempi kuin 92 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika42 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika64 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Samanaikainen heikkeneminen 3 talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-10-06 05.2364/100 · v0.14
B2 → B1 · +7 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-04-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1557/100 · v0.14
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1456/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-06
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
26/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 13 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
77/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
6.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

18 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-06-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

8 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-04-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

TLOG Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.