Yritysprofiili

TMV Sijoitus Oy

TMV Sijoitus Oy:n kotipaikka on Oulu. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-12-02. Toimiala on arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €17,608 ja liikevoitto €47,220.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2442950-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2442950-6
Toimiala
Arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen
Kunta
Oulu
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2011-12-02
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2011-11-18
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Moreenikuja 3, 90630, Oulu

Tietoa yrityksestä TMV Sijoitus Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

TMV Sijoitus Oy:n sijaintipaikkakunta on Oulu. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-12-02. Toimiala on arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €17,608 ja liikevoitto €47,220. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €17,608 sekä tilikauden tulokseksi €39,791. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -16.5%, liikevoittoprosentti +268.2% ja omavaraisuusaste +45.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-16.5%
Liikevoittoprosentti268.2%
Omavaraisuusaste45.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€88,728Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€50,734Edellinen: €14,481
Edellisten tilikausien voitto/tappio€840Edellinen: €51,375
Oma pääoma€43,131Edellinen: €42,340
Velat€51,055Edellinen: €5,720
Vaihtuvat vastaavat€65,676Edellinen: €14,481
Current liabilities€51,055Edellinen: €5,720
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€21,093
2023-12-31
€17,608
2024-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€9,917
2023-12-31
€47,220
2024-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€11,535
2023-12-31
€39,791
2024-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€48,060
2023-12-31
€94,186
2024-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
57/100 · Laskussa
45.8 %2023-12-31: 88.1 %
MaksuvalmiusVälttävä
33/100 · Laskussa
0.99x2023-12-31: 2.53x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
44.4 %2023-12-31: -47.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-31
Omavaraisuusaste88.1 %45.8 %
Maksuvalmius2.53x0.99x
Liikevoitto-%-47.0 %44.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2442950-6
EU-tunnusFIFPRO.2442950-6
KuntaOulu
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2011-11-24Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2011-12-02Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväTMV Sijoitus Oy
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-09-22
Mallin pistemäärä72/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika277 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika242 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Samanaikainen heikkeneminen 3 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-09-22 04.5972/100 · v0.14
B1 → A3 · +4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1468/100 · v0.14
B1 → B1 · +6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1362/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-22
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
88/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 14 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
49/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
22.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-04

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

TMV Sijoitus Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.