Yritysprofiili

TR Holding Vantaa Oy

TR Holding Vantaa Oy:n kotipaikka on Kerava. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-04-13. Toimiala on muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €0 ja liikevoitto €18,000.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3203301-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3203301-8
Toimiala
Muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Kunta
Kerava
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-04-13
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-04-10
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Ratatie 1, 04220, Kerava

Henkilöt ja päätöksentekijät

Rantala Teemu Antti JohannesToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä TR Holding Vantaa Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

TR Holding Vantaa Oy:n sijaintipaikkakunta on Kerava. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-04-13. Toimiala on muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €0 ja liikevoitto €18,000. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €0 sekä tilikauden tulokseksi €18,500. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli ei saatavilla, liikevoittoprosentti +0.0% ja omavaraisuusaste +12.6%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimialana on omistaa ja hallita osakkeita, osuuksia, muita arvopapereita sekä kiinteistöjä ja käydä näillä kauppaa. Yhtiö voi tarjota omistamiseen ja hallintaan liittyvää toimintaa kuten hallinta- ja tukipalveluita.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevoittoprosentti0.0%
Omavaraisuusaste12.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Henkilöstö0Edellinen: Ei vertailuarvoa
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€0
2021-12-31
€0
2022-12-31
€0
2023-12-31
€0
2024-12-31
€0
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys8 kautta
-€624
2021-12-31
-€462
2022-12-31
-€463
2023-11-30
-€37
2023-12-31
-€37
2024-11-30
€2,091
2024-12-31
€2,091
2025-11-30
€18,000
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys8 kautta
-€624
2021-12-31
€4,540
2022-12-31
€4,537
2023-11-30
€2,452
2023-12-31
€2,453
2024-11-30
€4,521
2024-12-31
€4,522
2025-11-30
€18,500
2025-12-31
Varat -kehitys8 kautta
€960
2021-12-31
€4,132
2022-12-31
€4,132
2023-11-30
€6,056
2023-12-31
€6,056
2024-11-30
€201,424
2024-12-31
€201,424
2025-11-30
€220,077
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHeikko
16/100 · Nousussa
12.6 %2024-12-31: 5.0 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
58/100 · Nousussa
1.74x2024-12-31: 0.41x
Liikevoitto-%Välttävä
50/100 · Vakaa
0.0 %2024-12-31: 0.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-11-302023-12-312024-11-302024-12-312025-11-302025-12-31
Omavaraisuusaste-39.4 %94.7 %-100.0 %-5.0 %-12.6 %
Maksuvalmius0.00x14.50x-0.00x-0.41x-1.74x
Liikevoitto-%0.0 %0.0 %-0.0 %-0.0 %-0.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3203301-8
EU-tunnusFIFPRO.3203301-8
KuntaKerava
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-04-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-04-13Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-05-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Rantala Teemu Antti JohannesToimitusjohtajaLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Rantala Teemu Antti JohannesVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Tuula RantalaHallitus: varajäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaTR Holding Vantaa Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-09-19
Mallin pistemäärä67/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuRajallinen talousnäyttöRekisteri- ja tilastopohjainen
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika9 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika14 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-19 12.5567/100 · v0.14
B1 → B1
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-aikasarjaan lisättiin uusi tilinpäätös (2025-11-30).
B1
2026-09-1465/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1465/100 · v0.13
B1 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1361/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-19
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Rekisteri- ja tilastopohjainen

Luokitus perustuu rekisteri-, toimiala- ja alueellisiin tietoihin, koska Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
89/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
51/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

8 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-27

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-11-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-27.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

TR Holding Vantaa Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.