Yritysprofiili

TR-Kunnossapito Oy

TR-Kunnossapito Oy:n kotipaikka on Turku. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-03-23. Toimiala on kiinteistönhoito. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €111,352 ja liikevoitto €7,998.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3116120-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3116120-2
Toimiala
Kiinteistönhoito
Kunta
Turku
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-03-23
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-01-31
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Raumanpääntie 6, 20960, Turku

Tietoa yrityksestä TR-Kunnossapito Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

TR-Kunnossapito Oy:n sijaintipaikkakunta on Turku. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-03-23. Toimiala on kiinteistönhoito. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €111,352 ja liikevoitto €7,998. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-11-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €111,352 sekä tilikauden tulokseksi €6,551. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -37.2%, liikevoittoprosentti +7.2% ja omavaraisuusaste +90.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-11-30

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-37.2%
Liikevoittoprosentti7.2%
Omavaraisuusaste90.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€37,847Edellinen: €32,477
Edellisten tilikausien voitto/tappio€216,030Edellinen: €192,035
Oma pääoma€225,081Edellinen: €218,530
Velat€23,948Edellinen: €21,576
Vaihtuvat vastaavat€47,529Edellinen: €38,606
Current liabilities€23,948Edellinen: €21,576
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€161,996
2023-11-30
€177,248
2024-11-30
€111,352
2025-11-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€197,291
2023-11-30
€32,829
2024-11-30
€7,998
2025-11-30
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€157,946
2023-11-30
€23,995
2024-11-30
€6,551
2025-11-30
Varat -kehitys3 kautta
€294,593
2023-11-30
€240,106
2024-11-30
€249,029
2025-11-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
90.4 %2024-11-30: 91.0 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
53/100 · Nousussa
1.58x2024-11-30: 1.51x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
68/100 · Laskussa
7.2 %2024-11-30: 18.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-11-302024-11-302025-11-30
Omavaraisuusaste71.8 %91.0 %90.4 %
Maksuvalmius0.98x1.51x1.58x
Liikevoitto-%57.3 %18.5 %7.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3116120-2
ALV-tunnusFI31161202
EU-tunnusFIFPRO.3116120-2
KuntaTurku
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-02-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-02-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2020-03-23Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2020-03-24Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaTR-Kunnossapito Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-11-01
Mallin pistemäärä69/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee · 2 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
731 verrokkia
Omavaraisuus86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Kannattavuus56%
Parempi kuin 56 % verrokeista
Maksuvalmius76%
Parempi kuin 76 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu5%
Heikompi kuin 95 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika52 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika78 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
B1
2026-11-0169/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-10-31 23.1069/100 · v0.15
B1 → B1
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-aikasarjaan lisättiin uusi tilinpäätös (2025-11-30).
A3
2026-10-1773/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-09-18 03.4073/100 · v0.14
B2 → A3 · +16 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-11-30).
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-01
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
48/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
61/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
31.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-21

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-11-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

TR-Kunnossapito Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.