Yritysprofiili

Trail To Top Oy

Trail To Top Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-02-17. Toimiala on elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2023-12-31 liikevaihto oli €14 ja liikevoitto -€4,307.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3187516-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3187516-8
Toimiala
Elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-02-17
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-01-29
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Keinutie 11 P 85, 00940, Helsinki

Tietoa yrityksestä Trail To Top Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Trail To Top Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-02-17. Toimiala on elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2023-12-31 liikevaihto oli €14 ja liikevoitto -€4,307. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2023-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €14 sekä tilikauden tulokseksi -€4,407. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -97.2%, liikevoittoprosentti -30181.5% ja omavaraisuusaste +74.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2023-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-97.2%
Liikevoittoprosentti-30181.5%
Omavaraisuusaste74.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€1,723Edellinen: €5,725
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€29,197Edellinen: -€17,408
Oma pääoma€1,396Edellinen: €5,803
Velat€475Edellinen: €71
Vaihtuvat vastaavat€1,871Edellinen: €5,874
Current liabilities€475Edellinen: €71
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€518
2022-12-31
€14
2023-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€11,789
2022-12-31
-€4,307
2023-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€11,789
2022-12-31
-€4,407
2023-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€5,874
2022-12-31
€1,871
2023-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
93/100 · Laskussa
74.6 %2022-12-31: 98.8 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
3.63x2022-12-31: 80.43x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-30181.5 %2022-12-31: -2277.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-12-312023-12-31
Omavaraisuusaste98.8 %74.6 %
Maksuvalmius80.43x3.63x
Liikevoitto-%-2277.7 %-30181.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3187516-8
EU-tunnusFIFPRO.3187516-8
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-02-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-02-17Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaTrail To Top Oy
Luokitus nousiB2 → B1 · uusi analyysi 2026-09-22
Mallin pistemäärä60/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
344 verrokkia
Omavaraisuus64%
Parempi kuin 64 % verrokeista
Kannattavuus0%
Heikompi kuin 100 % verrokeista
Maksuvalmius86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu5%
Heikompi kuin 95 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika158 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika158 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-09-22 19.1960/100 · v0.14
B2 → B1 · +1 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2023-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B2
2026-09-1459/100 · v0.14
B2 → B2 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1357/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-22
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
63/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
44/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
22.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-10

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2023-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Trail To Top Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.