Yritysprofiili

Trainer & Health Oy

Trainer & Health Oy:n kotipaikka on Laskut. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-09-13. Toimiala on muu muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2022-12-31 liikevaihto oli €160,621 ja liikevoitto €62,657.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2851603-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2851603-3
Toimiala
Muu muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta
Kunta
Laskut
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2017-09-13
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2017-08-24
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Postiosoite: PL 56671, 01051, Laskut

Tietoa yrityksestä Trainer & Health Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Trainer & Health Oy:n sijaintipaikkakunta on Laskut. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-09-13. Toimiala on muu muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2022-12-31 liikevaihto oli €160,621 ja liikevoitto €62,657. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2022-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €160,621 sekä tilikauden tulokseksi €49,798. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -8.2%, liikevoittoprosentti +39.0% ja omavaraisuusaste +67.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2022-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-8.2%
Liikevoittoprosentti39.0%
Omavaraisuusaste67.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€119,638Edellinen: €14,897
Rahat ja pankkisaamiset€2,449Edellinen: €1,933
Advances received€0Edellinen: €6,040
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€587Edellinen: -€6,712
Oma pääoma€51,711Edellinen: €14,361
Velat€24,407Edellinen: €19,985
Vaihtuvat vastaavat€7,943Edellinen: €27,705
Current liabilities€24,407Edellinen: €19,985
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€175,022
2021-12-31
€160,621
2022-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€8,246
2021-12-31
€62,657
2022-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€7,072
2021-12-31
€49,798
2022-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€34,346
2021-12-31
€76,118
2022-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
85/100 · Nousussa
67.9 %2021-12-31: 50.7 %
MaksuvalmiusHeikko
3/100 · Vakaa
0.10x2021-12-31: 0.10x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
22.4 %2021-12-31: 4.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-31
Omavaraisuusaste50.7 %67.9 %
Maksuvalmius0.10x0.10x
Liikevoitto-%4.3 %22.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2851603-3
ALV-tunnusFI28516033
EU-tunnusFIFPRO.2851603-3
KuntaLaskut
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2017-09-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2017-09-13Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2018-11-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2018-11-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2018-11-29Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväTrainer & Health Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä76/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
49 verrokkia
Omavaraisuus76%
Parempi kuin 76 % verrokeista
Kannattavuus94%
Parempi kuin 94 % verrokeista
Maksuvalmius35%
Heikompi kuin 65 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu12%
Heikompi kuin 88 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika213 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika120 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-10-1776/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-09-20 19.1176/100 · v0.14
B1 → A3 · +15 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2022-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1461/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1461/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
55/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 9 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
73/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
20.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

15 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-24

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2022-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Trainer & Health Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.