Yritysprofiili

Trilake Analytics Oy

Trilake Analytics Oy:n kotipaikka on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-01-10. Toimiala on laitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €468,494 ja liikevoitto €210,744.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3415531-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3415531-8
Toimiala
Laitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut
Kunta
Tampere
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-01-10
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-01-01
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Isännänkatu 23 A 1, 33820, Tampere

Verkkosivu: https://www.trilake.fiLähde: rekisteritieto

Tietoa yrityksestä Trilake Analytics Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Trilake Analytics Oy:n sijaintipaikkakunta on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-01-10. Toimiala on laitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €468,494 ja liikevoitto €210,744. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €468,494 sekä tilikauden tulokseksi €169,003. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +35.6%, liikevoittoprosentti +45.0% ja omavaraisuusaste +89.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys35.6%
Liikevoittoprosentti45.0%
Omavaraisuusaste89.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€149,332Edellinen: €59,543
Edellisten tilikausien voitto/tappio€45,304Edellinen: €0
Oma pääoma€214,307Edellinen: €111,304
Velat€24,339Edellinen: €42,112
Vaihtuvat vastaavat€238,646Edellinen: €153,415
Current liabilities€24,339Edellinen: €42,112
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€345,566
2024-12-31
€468,494
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€135,422
2024-12-31
€210,744
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€108,304
2024-12-31
€169,003
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€153,415
2024-12-31
€238,646
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
89.8 %2024-12-31: 72.5 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
6.14x2024-12-31: 1.41x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
45.0 %2024-12-31: 39.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste72.5 %89.8 %
Maksuvalmius1.41x6.14x
Liikevoitto-%39.2 %45.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3415531-8
ALV-tunnusFI34155318
EU-tunnusFIFPRO.3415531-8
KuntaTampere
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-01-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-01-10Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-05-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväTrilake Analytics Oy
Luokitus nousiB3 → A3 · uusi analyysi 2026-09-22
Mallin pistemäärä78/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
429 verrokkia
Omavaraisuus84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Kannattavuus91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Maksuvalmius90%
Parempi kuin 90 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika119 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika149 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-09-22 00.5078/100 · v0.14
B3 → A3 · +34 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1544/100 · v0.14
B2 → B3 · -7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1351/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-22
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
49/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
44/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
22.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-29

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Trilake Analytics Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.