Yritysprofiili

TS Agency Oy

TS Agency Oy:n kotipaikka on Hyllykallio. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-09-06. Toimiala on huonekalujen, taloustavaroiden ja rautakauppatavaroiden agentuuritoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €372,479 ja liikevoitto €244,383.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3297916-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3297916-1
Toimiala
Huonekalujen, taloustavaroiden ja rautakauppatavaroiden agentuuritoiminta
Kunta
Hyllykallio
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-09-06
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-07-01
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Säkäkuja 6, 60510, Hyllykallio

Tietoa yrityksestä TS Agency Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

TS Agency Oy:n sijaintipaikkakunta on Hyllykallio. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-09-06. Toimiala on huonekalujen, taloustavaroiden ja rautakauppatavaroiden agentuuritoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €372,479 ja liikevoitto €244,383. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €372,479 sekä tilikauden tulokseksi €194,473. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +65.2%, liikevoittoprosentti +65.6% ja omavaraisuusaste +94.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-06-30

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys65.2%
Liikevoittoprosentti65.6%
Omavaraisuusaste94.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€297,904Edellinen: €147,987
Edellisten tilikausien voitto/tappio€129,416Edellinen: €81,328
Oma pääoma€326,389Edellinen: €161,916
Velat€19,409Edellinen: €5,961
Vaihtuvat vastaavat€345,798Edellinen: €167,878
Current liabilities€19,409Edellinen: €5,961
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€225,518
2025-06-30
€372,479
2026-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€98,229
2025-06-30
€244,383
2026-06-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€78,088
2025-06-30
€194,473
2026-06-30
Varat -kehitys2 kautta
€167,878
2025-06-30
€345,798
2026-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
94.4 %2025-06-30: 96.5 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
15.35x2025-06-30: 24.83x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
65.6 %2025-06-30: 43.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-06-302026-06-30
Omavaraisuusaste96.5 %94.4 %
Maksuvalmius24.83x15.35x
Liikevoitto-%43.6 %65.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3297916-1
ALV-tunnusFI32979161
EU-tunnusFIFPRO.3297916-1
KuntaHyllykallio
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-09-06Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-09-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-09-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-09-06Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväTS Agency Oy
Luokitus nousiB3 → A2 · uusi analyysi 2026-09-23
Mallin pistemäärä80/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika51 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika79 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-09-23 04.3580/100 · v0.14
B3 → A2 · +31 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1549/100 · v0.14
B2 → B3 · -4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1353/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-23
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
52/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
46/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
23.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-26

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

TS Agency Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.