Yritysprofiili

TSU Group Oy

TSU Group Oy:n kotipaikka on Lieto. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-12-29. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €14,500 ja liikevoitto €13,627.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3255536-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3255536-9
Toimiala
Talonrakentaminen
Kunta
Lieto
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-12-29
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-12-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Nallintie 4, 21420, Lieto

Tietoa yrityksestä TSU Group Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

TSU Group Oy:n sijaintipaikkakunta on Lieto. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-12-29. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €14,500 ja liikevoitto €13,627. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €14,500 sekä tilikauden tulokseksi €10,772. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +245.2%, liikevoittoprosentti +94.0% ja omavaraisuusaste +25.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys245.2%
Liikevoittoprosentti94.0%
Omavaraisuusaste25.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€5,933Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€1,807Edellinen: €3,810
Edellisten tilikausien voitto/tappio€2,823Edellinen: €37
Oma pääoma€13,595Edellinen: €2,823
Velat€40,503Edellinen: €995
Vaihtuvat vastaavat€7,748Edellinen: €3,817
Current liabilities€40,503Edellinen: €995
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€4,200
2024-12-31
€14,500
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€3,583
2024-12-31
€13,627
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€2,785
2024-12-31
€10,772
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€3,817
2024-12-31
€54,098
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
31/100 · Laskussa
25.1 %2024-12-31: 73.9 %
MaksuvalmiusHeikko
6/100 · Laskussa
0.19x2024-12-31: 3.83x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
94.0 %2024-12-31: 85.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste73.9 %25.1 %
Maksuvalmius3.83x0.19x
Liikevoitto-%85.3 %94.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3255536-9
ALV-tunnusFI32555369
EU-tunnusFIFPRO.3255536-9
KuntaLieto
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-12-17Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-12-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-12-29Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-12-29Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaTSU Group Oy
Luokitus nousiB3 → B1 · uusi analyysi 2026-10-06
Mallin pistemäärä65/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika111 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika86 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-10-06 04.5465/100 · v0.14
B3 → B1 · +20 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1545/100 · v0.14
B2 → B3 · -5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1450/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-06
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
25/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
63/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
6.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

10 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-21

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

TSU Group Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.