Yritysprofiili

Tuholaistorjunta Tampest Oy

Tuholaistorjunta Tampest Oy:n kotipaikka on Nokia. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-02-08. Toimiala on muu muualla luokittelematon siivoustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-04-30 liikevaihto oli €290,225 ja liikevoitto €56,287.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3424122-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3424122-4
Toimiala
Muu muualla luokittelematon siivoustoiminta
Kunta
Nokia
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-02-08
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-02-01
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Jyränmaankatu 23, 37140, Nokia

Puhelin: +358407582910Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.tampest.fiLähdehavainto

Facebook-profiili: https://www.facebook.com/profile.php?id=61559203478844Lähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Schultz VillemattiToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Tuholaistorjunta Tampest Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Tuholaistorjunta Tampest Oy:n sijaintipaikkakunta on Nokia. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-02-08. Toimiala on muu muualla luokittelematon siivoustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-04-30 liikevaihto oli €290,225 ja liikevoitto €56,287. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-04-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €290,225 sekä tilikauden tulokseksi €42,518. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +104.4%, liikevoittoprosentti +19.4% ja omavaraisuusaste +51.6%.

Aputoiminimet

Lähdehavainnoista materialisoidut julkiset rinnakkaisnimet.

Pest Control Tampest LtdTuholaistorjunta Turust

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Tuholaistorjunta ja kaikki muu laillinen liiketoiminta

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-04-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys104.4%
Liikevoittoprosentti19.4%
Omavaraisuusaste51.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€8,424Edellinen: €0
Inventory€20,425Edellinen: €6,570
Rahat ja pankkisaamiset€28,736Edellinen: €62,740
Edellisten tilikausien voitto/tappio€26,291Edellinen: €0
Oma pääoma€68,809Edellinen: €30,291
Velat€64,645Edellinen: €63,945
Vaihtuvat vastaavat€72,292Edellinen: €81,811
Current liabilities€42,111Edellinen: €31,011
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€141,960
2025-04-30
€290,225
2026-04-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€43,326
2025-04-30
€56,287
2026-04-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€30,291
2025-04-30
€42,518
2026-04-30
Varat -kehitys2 kautta
€94,236
2025-04-30
€133,454
2026-04-30

Muut talousluvut

Muita yrityksen talouslukuja PRH:n tilinpäätöstietojen lisäksi.

Avainluku20262025
Liikevaihto-141 960 €
Liikevoitto-43 326 €
EBIT-30,5 %
Tilikauden tulos-30 291 €
Tulos ennen veroja-37 907 €
Omavaraisuusaste-32,1 %
Tase yhteensä-94 236 €
Henkilöstö11

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
64/100 · Nousussa
51.6 %2025-04-30: 32.1 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
39/100 · Laskussa
1.17x2025-04-30: 2.23x
Liikevoitto-%Hyvä
97/100 · Laskussa
18.9 %2025-04-30: 30.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-04-302026-04-30
Omavaraisuusaste32.1 %51.6 %
Maksuvalmius2.23x1.17x
Liikevoitto-%30.5 %18.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3424122-4
ALV-tunnusFI34241224
EU-tunnusFIFPRO.3424122-4
KuntaNokia
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-02-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-02-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-02-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-02-08Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2025-06-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Schultz VillemattiToimitusjohtajaLähteitä: 6 · Luottamus: 78%
Paavilainen Jari MarkusTilintarkastajaLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Vehmersuo Saana JohannaVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Schultz VillemattiVarsinainen jäsenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväTuholaistorjunta Tampest Oy
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-11-04
Mallin pistemäärä72/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
79 verrokkia
Omavaraisuus72%
Parempi kuin 72 % verrokeista
Kannattavuus89%
Parempi kuin 89 % verrokeista
Maksuvalmius82%
Parempi kuin 82 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiRajallinen näyttöPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
1 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika248 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika248 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
A3
2026-11-04 17.1072/100 · v0.15
B1 → A3 · +5 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-04-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-10-1767/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-10-16 07.0967/100 · v0.14
B1 → B1 · +3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-04-30).
B1
2026-09-1564/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-04
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
45/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
39/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
4.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
30.4.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-04-30.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-03

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-04-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Tuholaistorjunta Tampest Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.