Yritysprofiili

Tumbacon Oy

Tumbacon Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-07-16. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €175,136 ja liikevoitto €118,786.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3145434-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3145434-7
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-07-16
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-07-04
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Klemetintie 12 A, 01690, Vantaa

Verkkosivu: https://www.tumbacon.comLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Tumbacon Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Tumbacon Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-07-16. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €175,136 ja liikevoitto €118,786. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €175,136 sekä tilikauden tulokseksi €95,737. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +13.5%, liikevoittoprosentti +67.8% ja omavaraisuusaste +94.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys13.5%
Liikevoittoprosentti67.8%
Omavaraisuusaste94.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€107,403Edellinen: €72,351
Edellisten tilikausien voitto/tappio€191,949Edellinen: €126,056
Oma pääoma€287,687Edellinen: €208,549
Velat€17,130Edellinen: €11,130
Vaihtuvat vastaavat€134,816Edellinen: €89,080
Current liabilities€17,130Edellinen: €11,130
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€154,277
2024-12-31
€175,136
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€100,446
2024-12-31
€118,786
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€82,493
2024-12-31
€95,737
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€219,680
2024-12-31
€304,816
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
94.4 %2024-12-31: 94.9 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
6.27x2024-12-31: 6.50x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
67.8 %2024-12-31: 65.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste94.9 %94.4 %
Maksuvalmius6.50x6.27x
Liikevoitto-%65.1 %67.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3145434-7
ALV-tunnusFI31454347
EU-tunnusFIFPRO.3145434-7
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-07-04Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-07-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2020-07-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-07-16Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväTumbacon Oy
Luokitus nousiB1 → A2 · uusi analyysi 2026-09-21
Mallin pistemäärä86/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinValtakunnallinen Tier 1 -vertailuKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
197 verrokkia
Omavaraisuus84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Kannattavuus95%
Parempi kuin 95 % verrokeista
Maksuvalmius91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika86 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika102 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-09-21 06.2686/100 · v0.14
B1 → A2 · +23 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1463/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1463/100 · v0.13
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1359/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-21
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
59/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
21.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

10 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-27

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Tumbacon Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.