Yritysprofiili

U Enterprises Oy

U Enterprises Oy:n kotipaikka on Lohja. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-11-29. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen henkilökohtainen palvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €135,285 ja liikevoitto €38,175.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3249294-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3249294-3
Toimiala
Muu muualla luokittelematon monenlainen henkilökohtainen palvelutoiminta
Kunta
Lohja
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-11-29
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-11-18
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Laurinkatu 49 A, 08100, Lohja

Verkkosivu: https://www.unikornenterprises.comLähdehavainto

Tietoa yrityksestä U Enterprises Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

U Enterprises Oy:n sijaintipaikkakunta on Lohja. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-11-29. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen henkilökohtainen palvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €135,285 ja liikevoitto €38,175. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-11-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €135,285 sekä tilikauden tulokseksi €32,298. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +721.2%, liikevoittoprosentti +28.2% ja omavaraisuusaste +81.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-11-30

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys721.2%
Liikevoittoprosentti28.2%
Omavaraisuusaste81.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€4,500Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€34,198Edellinen: €1,634
Edellisten tilikausien voitto/tappio€6,948Edellinen: €16,192
Oma pääoma€39,246Edellinen: €14,498
Velat€9,084Edellinen: €5,226
Vaihtuvat vastaavat€48,331Edellinen: €19,725
Current liabilities€9,084Edellinen: €5,226
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€16,473
2024-11-30
€135,285
2025-11-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€954
2024-11-30
€38,175
2025-11-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€1,694
2024-11-30
€32,298
2025-11-30
Varat -kehitys2 kautta
€19,725
2024-11-30
€48,331
2025-11-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
81.2 %2024-11-30: 73.5 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
3.76x2024-11-30: 0.31x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
27.3 %2024-11-30: 5.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-11-302025-11-30
Omavaraisuusaste73.5 %81.2 %
Maksuvalmius0.31x3.76x
Liikevoitto-%5.8 %27.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3249294-3
ALV-tunnusFI32492943
EU-tunnusFIFPRO.3249294-3
KuntaLohja
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-11-29Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-11-29Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-12-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-12-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväU Enterprises Oy
Luokitus nousiB2 → A2 · uusi analyysi 2026-09-16
Mallin pistemäärä85/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
155 verrokkia
Omavaraisuus70%
Parempi kuin 70 % verrokeista
Kannattavuus88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Maksuvalmius94%
Parempi kuin 94 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika80 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika80 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-09-16 09.4785/100 · v0.14
B2 → A2 · +26 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-11-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1459/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1459/100 · v0.13
B2 → B2 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1357/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-16
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
52/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
16.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-18

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-11-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

U Enterprises Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.