Yritysprofiili

U2 Marketing Oy

U2 Marketing Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-08-01. Toimiala on muu mainostoimistojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-04-30 liikevaihto oli €98,245 ja liikevoitto €3,449.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2928228-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2928228-3
Toimiala
Muu mainostoimistojen toiminta
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2018-08-01
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2018-07-24
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Ylipalontie 12 B, 00670, Helsinki

Puhelin: +358401798866Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.u2m.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Viivi WelinMarkkinointipäällikkö, Mixtec Oy

Puhelin: Puhelin saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Suorat yhteystiedot saatavilla kirjautuneilleOsa henkilötason yhteystiedoista näytetään vain rekisteröityneille käyttäjille. Tiedot perustuvat julkisiin lähteisiin, kuten yrityksen omiin verkkosivuihin.Kirjaudu nähdäksesi päätöksentekijöiden yhteystiedot

Tietoa yrityksestä U2 Marketing Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

U2 Marketing Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-08-01. Toimiala on muu mainostoimistojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-04-30 liikevaihto oli €98,245 ja liikevoitto €3,449. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-04-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €98,245 sekä tilikauden tulokseksi €1,994. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +41.6%, liikevoittoprosentti +3.5% ja omavaraisuusaste +24.9%.

Aputoiminimet

Lähdehavainnoista materialisoidut julkiset rinnakkaisnimet.

U2 Marine Service

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimiala on mainostoimistot.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-04-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys41.6%
Liikevoittoprosentti3.5%
Omavaraisuusaste24.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€10,285Edellinen: €4,098
Edellisten tilikausien voitto/tappio€3,997Edellinen: €22,157
Tulos ennen veroja€3,317Edellinen: -€19,739
Oma pääoma€8,490Edellinen: €6,497
Velat€25,594Edellinen: €18,005
Vaihtuvat vastaavat€23,119Edellinen: €5,771
Current liabilities€25,594Edellinen: €18,005
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€53,398
2022-04-30
€117,583
2023-04-30
€103,182
2024-04-30
€69,400
2025-04-30
€98,245
2026-04-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€1,719
2022-04-30
€16,537
2023-04-30
-€5,851
2024-04-30
-€19,386
2025-04-30
€3,449
2026-04-30
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€1,675
2022-04-30
€12,491
2023-04-30
-€2,104
2024-04-30
-€18,161
2025-04-30
€1,994
2026-04-30
Varat -kehitys5 kautta
€27,806
2022-04-30
€55,323
2023-04-30
€45,934
2024-04-30
€24,502
2025-04-30
€34,084
2026-04-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteVälttävä
31/100 · Laskussa
24.9 %2025-04-30: 26.5 %
MaksuvalmiusHeikko
13/100 · Nousussa
0.40x2025-04-30: 0.23x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
59/100 · Nousussa
3.5 %2025-04-30: -27.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-04-302023-04-302024-04-302025-04-302026-04-30
Omavaraisuusaste105.4 %48.4 %53.7 %26.5 %24.9 %
Maksuvalmius---0.23x0.40x
Liikevoitto-%2.6 %14.1 %-5.7 %-27.9 %3.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2928228-3
ALV-tunnusFI29282283
EU-tunnusFIFPRO.2928228-3
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2018-07-24Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2018-08-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2018-08-01Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2018-09-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Suoria yhteystietoja saatavilla kirjautuneille käyttäjille.

Uuttu Jami OskariToimitusjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Uuttu Tiina AnneliToimitusjohtajan sijainenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Uuttu Vesa MattiPuheenjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Virmanen Vilma AnneliVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Uuttu Jami OskariVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Uuttu Tiina AnneliVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaU2 Marketing Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä62/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on ollut vaihtelevaa usealla osa-alueella.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
33 verrokkia
Omavaraisuus30%
Heikompi kuin 70 % verrokeista
Kannattavuus67%
Parempi kuin 67 % verrokeista
Maksuvalmius55%
Parempi kuin 55 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu94%
Parempi kuin 94 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika141 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika158 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Merkittävää vaihtelua usealla talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-1762/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-10-03 01.4762/100 · v0.14
B1 → B1 · -5 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-04-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1567/100 · v0.14
B2 → B1 · +8 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1459/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
60/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 8 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
76/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
18.9.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-04-30.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

17 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-22

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-04-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

U2 Marketing Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.