Yritysprofiili

V.R. Music Oy

V.R. Music Oy:n kotipaikka on Turku. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-12-22. Toimiala on ääni- ja musiikkitallenteiden kustantaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €233,404 ja liikevoitto €15,562.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3332388-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3332388-5
Toimiala
Ääni- ja musiikkitallenteiden kustantaminen
Kunta
Turku
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-12-22
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-12-19
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Junakatu 5, 20100, Turku

Puhelin: +358503391830Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.vrmusic.fiLähdehavainto

Facebook-profiili: https://www.facebook.com/vrmusicfiLähde: yrityksen verkkosivu

Youtube-profiili: https://www.youtube.com/user/vrlabelfinlandLähde: yrityksen verkkosivu

Instagram-profiili: https://www.instagram.com/v.r.musicLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Vuola Jussi PetteriToimitusjohtaja

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Saloranta Jori AnteroPuheenjohtaja

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Suorat yhteystiedot saatavilla kirjautuneilleOsa henkilötason yhteystiedoista näytetään vain rekisteröityneille käyttäjille. Tiedot perustuvat julkisiin lähteisiin, kuten yrityksen omiin verkkosivuihin.Kirjaudu nähdäksesi päätöksentekijöiden yhteystiedot

Tietoa yrityksestä V.R. Music Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

V.R. Music Oy:n sijaintipaikkakunta on Turku. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-12-22. Toimiala on ääni- ja musiikkitallenteiden kustantaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €233,404 ja liikevoitto €15,562. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €233,404 sekä tilikauden tulokseksi €13,580. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +684.3%, liikevoittoprosentti +6.7% ja omavaraisuusaste +20.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet0
PRH jäsennetty0
Profiilin lähdeRikastettu lähdehavainto
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys684.3%
Liikevoittoprosentti6.7%
Omavaraisuusaste20.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Tulos ennen veroja-€11,176Edellinen: €11,107
Henkilöstö2Edellinen: 2
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€66,828
2023-12-31
€29,759
2024-12-31
€233,404
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€11,189
2023-12-31
-€10,740
2024-12-31
€15,562
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€8,862
2023-12-31
-€11,176
2024-12-31
€13,580
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€11,939
2023-12-31
€4,425
2024-12-31
€54,783
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Rikastettu lähdehavainto.

OmavaraisuusasteVälttävä
26/100 · Nousussa
20.6 %2024-12-31: 4.2 %
MaksuvalmiusEi arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2024-12-31: Ei saatavilla
Liikevoitto-%Tyydyttävä
67/100 · Nousussa
6.7 %2024-12-31: -36.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste74.2 %4.2 %20.6 %
Maksuvalmius---
Liikevoitto-%16.7 %-36.1 %6.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3332388-5
ALV-tunnusFI33323885
EU-tunnusFIFPRO.3332388-5
KuntaTurku
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-12-19Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-12-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-12-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-12-22Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Suoria yhteystietoja saatavilla kirjautuneille käyttäjille.

Vuola Jussi PetteriToimitusjohtajaLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Saloranta Jori AnteroPuheenjohtajaLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Toikka Timo TapaniVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Vesalainen Ville ArtturiVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Vuola Jussi PetteriVarsinainen jäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaV.R. Music Oy
Luokitus nousiB2 → B1 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä64/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on ollut vaihtelevaa usealla osa-alueella.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
46 verrokkia
Omavaraisuus20%
Heikompi kuin 80 % verrokeista
Kannattavuus54%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Toimialan matalampi häiriöriski
Huomioitavat riskitekijät
  • Merkittävää vaihtelua usealla talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
2 arviota
B1
2026-10-1864/100 · v0.15
B2 → B1 · +5 pistettä
  • Liikevaihto: Ei riittävästi historiaa → Vaihteleva
  • Kannattavuus: Ei riittävästi historiaa → Vaihteleva
  • Vakavaraisuus: Ei riittävästi historiaa → Vaihteleva
B2
2026-09-1859/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
87/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
41/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

3 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-05-14

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-16.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

V.R. Music Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.