Yritysprofiili

Valloitus Oy

Valloitus Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-03-11. Toimiala on muualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €5,651 ja liikevoitto -€16,909.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3121523-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3121523-1
Toimiala
Muualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-03-11
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-02-25
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Koskustie 4 F 27, 00410, Helsinki

Verkkosivu: https://www.omatoimittaja.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Valloitus Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Valloitus Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-03-11. Toimiala on muualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €5,651 ja liikevoitto -€16,909. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €5,651 sekä tilikauden tulokseksi -€17,083. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -56.6%, liikevoittoprosentti -299.2% ja omavaraisuusaste +1.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-56.6%
Liikevoittoprosentti-299.2%
Omavaraisuusaste1.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€741Edellinen: €6
Advances received€10Edellinen: €10
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€2,745Edellinen: -€4,265
Oma pääoma€172Edellinen: -€2,745
Velat€8,723Edellinen: €9,940
Vaihtuvat vastaavat€3,421Edellinen: €7,195
Current liabilities€8,723Edellinen: €9,940
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€13,015
2024-06-30
€5,651
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€3,774
2024-06-30
-€16,909
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€3,682
2024-06-30
-€17,083
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€7,195
2024-06-30
€8,896
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
2/100 · Nousussa
1.9 %2024-06-30: -8.1 %
MaksuvalmiusHeikko
3/100 · Nousussa
0.08x2024-06-30: 0.00x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-299.2 %2024-06-30: 29.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-06-302025-12-31
Omavaraisuusaste-8.1 %1.9 %
Maksuvalmius0.00x0.08x
Liikevoitto-%29.0 %-299.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3121523-1
ALV-tunnusFI31215231
EU-tunnusFIFPRO.3121523-1
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-03-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-03-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-03-11Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-02-27Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
C
Kohonnut riskiValloitus Oy
Luokitus laskiB2 → C · uusi analyysi 2026-11-05
Mallin pistemäärä33/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
33 verrokkia
Omavaraisuus36%
Heikompi kuin 64 % verrokeista
Kannattavuus6%
Heikompi kuin 94 % verrokeista
Maksuvalmius45%
Heikompi kuin 55 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu21%
Heikompi kuin 79 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika282 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika204 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
C
2026-11-05 14.3433/100 · v0.15
B2 → C · -17 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Matala → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-10-1750/100 · v0.15
B2 → B2
B2
2026-09-16 18.4450/100 · v0.14
B1 → B2 · -13 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1463/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaC
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-05
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
67/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
57/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
5.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
16.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
31.12.2025 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2025-12-31.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

16 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-20

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-20.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Valloitus Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.