Yritysprofiili

Varmapelti Oy

Varmapelti Oy:n kotipaikka on Pirkkala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-08-04. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen erikoistunut rakennustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €452,400 ja liikevoitto €24,987.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3226745-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3226745-5
Toimiala
Muu muualla luokittelematon monenlainen erikoistunut rakennustoiminta
Kunta
Pirkkala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-08-04
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-08-02
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Haikanvuori 4, 33960, Pirkkala

Postiosoite: Haikanvuori 4 A 84, 33960, Pirkkala

Tietoa yrityksestä Varmapelti Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Varmapelti Oy:n sijaintipaikkakunta on Pirkkala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-08-04. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen erikoistunut rakennustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €452,400 ja liikevoitto €24,987. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €452,400 sekä tilikauden tulokseksi €19,805. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +14.9%, liikevoittoprosentti +5.5% ja omavaraisuusaste +86.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys14.9%
Liikevoittoprosentti5.5%
Omavaraisuusaste86.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €1,767
Rahat ja pankkisaamiset€9,649Edellinen: €1,354
Edellisten tilikausien voitto/tappio€17,653Edellinen: €3,084
Oma pääoma€37,459Edellinen: €17,653
Velat€5,708Edellinen: €20,325
Vaihtuvat vastaavat€43,167Edellinen: €27,406
Current liabilities€5,708Edellinen: €20,325
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€393,796
2023-12-31
€452,400
2024-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€19,682
2023-12-31
€24,987
2024-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€14,569
2023-12-31
€19,805
2024-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€37,978
2023-12-31
€43,167
2024-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
86.8 %2023-12-31: 46.5 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
56/100 · Nousussa
1.69x2023-12-31: 0.07x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
64/100 · Nousussa
5.5 %2023-12-31: 5.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-31
Omavaraisuusaste46.5 %86.8 %
Maksuvalmius0.07x1.69x
Liikevoitto-%5.0 %5.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3226745-5
EU-tunnusFIFPRO.3226745-5
KuntaPirkkala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-08-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-08-04Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväVarmapelti Oy
Luokitus nousiB3 → A3 · uusi analyysi 2026-09-22
Mallin pistemäärä70/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
211 verrokkia
Omavaraisuus81%
Parempi kuin 81 % verrokeista
Kannattavuus55%
Parempi kuin 55 % verrokeista
Maksuvalmius76%
Parempi kuin 76 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu75%
Parempi kuin 75 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika172 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika223 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Samanaikainen elpyminen 3 talouden osa-alueella
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-09-22 11.5270/100 · v0.14
B3 → A3 · +26 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1444/100 · v0.14
B2 → B3 · -7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1351/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-22
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
26/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
42/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
22.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

12 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-06-21

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Varmapelti Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.