Yritysprofiili

Verhoomo Maininki Oy

Verhoomo Maininki Oy:n kotipaikka on Lievestuore. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-07-01. Toimiala on muualla luokittelematon henkilökohtaisten ja taloustavaroiden korjaus ja huolto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-31 liikevaihto oli €68,164 ja liikevoitto €10,170.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3368729-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3368729-1
Toimiala
Muualla luokittelematon henkilökohtaisten ja taloustavaroiden korjaus ja huolto
Kunta
Lievestuore
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-07-01
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-05-30
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Talastie 19, 41400, Lievestuore

Tietoa yrityksestä Verhoomo Maininki Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Verhoomo Maininki Oy:n sijaintipaikkakunta on Lievestuore. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-07-01. Toimiala on muualla luokittelematon henkilökohtaisten ja taloustavaroiden korjaus ja huolto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-31 liikevaihto oli €68,164 ja liikevoitto €10,170. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-05-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €68,164 sekä tilikauden tulokseksi €8,151. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +24.4%, liikevoittoprosentti +14.9% ja omavaraisuusaste +82.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-05-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys24.4%
Liikevoittoprosentti14.9%
Omavaraisuusaste82.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€1,534Edellinen: €1,237
Rahat ja pankkisaamiset€27,878Edellinen: €28,405
Edellisten tilikausien voitto/tappio€8,536Edellinen: €4,385
Oma pääoma€44,503Edellinen: €46,352
Velat€9,559Edellinen: €7,975
Vaihtuvat vastaavat€37,875Edellinen: €35,637
Current liabilities€9,559Edellinen: €7,975
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€54,804
2025-05-31
€68,164
2026-05-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€5,077
2025-05-31
€10,170
2026-05-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€4,151
2025-05-31
€8,151
2026-05-31
Varat -kehitys2 kautta
€54,327
2025-05-31
€54,063
2026-05-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
82.3 %2025-05-31: 85.3 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
3.08x2025-05-31: 3.72x
Liikevoitto-%Hyvä
87/100 · Nousussa
14.9 %2025-05-31: 9.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-05-312026-05-31
Omavaraisuusaste85.3 %82.3 %
Maksuvalmius3.72x3.08x
Liikevoitto-%9.3 %14.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3368729-1
ALV-tunnusFI33687291
EU-tunnusFIFPRO.3368729-1
KuntaLievestuore
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-07-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-07-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-07-01Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-07-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväVerhoomo Maininki Oy
Luokitus nousiB2 → A3 · uusi analyysi 2026-10-01
Mallin pistemäärä79/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
122 verrokkia
Omavaraisuus66%
Parempi kuin 66 % verrokeista
Kannattavuus66%
Parempi kuin 66 % verrokeista
Maksuvalmius77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu81%
Parempi kuin 81 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika76 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika43 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-10-01 08.3879/100 · v0.14
B2 → A3 · +27 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-05-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1552/100 · v0.14
B2 → B2 · -3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1455/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-01
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
66/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
41/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
1.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-07-12

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-05-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-04-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Verhoomo Maininki Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.