Yritysprofiili

Viherisännöinti Oy

Viherisännöinti Oy:n kotipaikka on Järvenpää. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-06-19. Toimiala on maisemanhoitopalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €96,498 ja liikevoitto €1,858.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3369803-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3369803-8
Toimiala
Maisemanhoitopalvelut
Kunta
Järvenpää
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-06-19
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-06-04
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Katrillipolku 9 F, 04420, Järvenpää

Verkkosivu: https://www.puunleikkaaja.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Viherisännöinti Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Viherisännöinti Oy:n sijaintipaikkakunta on Järvenpää. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-06-19. Toimiala on maisemanhoitopalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €96,498 ja liikevoitto €1,858. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €96,498 sekä tilikauden tulokseksi €1,487. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -0.2%, liikevoittoprosentti +1.9% ja omavaraisuusaste +14.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-0.2%
Liikevoittoprosentti1.9%
Omavaraisuusaste14.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€2,177Edellinen: €3,398
Edellisten tilikausien voitto/tappio€2,552Edellinen: €8,518
Oma pääoma€4,039Edellinen: €2,350
Velat€23,031Edellinen: €6,049
Vaihtuvat vastaavat€27,071Edellinen: €8,400
Current liabilities€23,031Edellinen: €6,049
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€96,706
2024-12-31
€96,498
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€5,901
2024-12-31
€1,858
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€5,965
2024-12-31
€1,487
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€8,653
2024-12-31
€27,071
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
19/100 · Laskussa
14.9 %2024-12-31: 29.5 %
MaksuvalmiusHeikko
3/100 · Laskussa
0.09x2024-12-31: 0.60x
Liikevoitto-%Välttävä
55/100 · Nousussa
1.9 %2024-12-31: -6.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste29.5 %14.9 %
Maksuvalmius0.60x0.09x
Liikevoitto-%-6.1 %1.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3369803-8
ALV-tunnusFI33698038
EU-tunnusFIFPRO.3369803-8
KuntaJärvenpää
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-06-03Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-06-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-06-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-06-19Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaViherisännöinti Oy
Luokitus laskiB2 → B3 · uusi analyysi 2026-09-20
Mallin pistemäärä46/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
434 verrokkia
Omavaraisuus29%
Heikompi kuin 71 % verrokeista
Kannattavuus50%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius41%
Heikompi kuin 59 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu36%
Heikompi kuin 64 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika127 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika127 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B3
2026-09-20 02.2246/100 · v0.14
B2 → B3 · -7 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1453/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1453/100 · v0.13
B2 → B2 · -2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1355/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-20
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
64/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
46/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
20.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-05-07

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Viherisännöinti Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.