Yritysprofiili

VJ Anttila Oy

VJ Anttila Oy:n kotipaikka on Kalajoki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-01-13. Toimiala on hammaslääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-02-28 liikevaihto oli €111,247 ja liikevoitto €43,089.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3179540-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3179540-8
Toimiala
Hammaslääkäripalvelut
Kunta
Kalajoki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-01-13
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-12-26
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Pohjankyläntie 1 A 5, 85100, Kalajoki

Verkkosivu: https://www.a-hammas.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä VJ Anttila Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

VJ Anttila Oy:n sijaintipaikkakunta on Kalajoki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-01-13. Toimiala on hammaslääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-02-28 liikevaihto oli €111,247 ja liikevoitto €43,089. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-02-28 ja osoittaa liikevaihdoksi €111,247 sekä tilikauden tulokseksi €34,032. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -62.0%, liikevoittoprosentti +38.7% ja omavaraisuusaste +92.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-02-28

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-62.0%
Liikevoittoprosentti38.7%
Omavaraisuusaste92.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€274Edellinen: €101,622
Rahat ja pankkisaamiset€1,772Edellinen: €20,978
Edellisten tilikausien voitto/tappio€162,484Edellinen: €74,367
Oma pääoma€196,516Edellinen: €211,982
Velat€16,750Edellinen: €22,896
Vaihtuvat vastaavat€12,366Edellinen: €120,978
Current liabilities€16,750Edellinen: €20,932
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€292,633
2025-02-28
€111,247
2026-02-28
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€140,447
2025-02-28
€43,089
2026-02-28
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€111,165
2025-02-28
€34,032
2026-02-28
Varat -kehitys2 kautta
€234,878
2025-02-28
€213,266
2026-02-28

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
92.2 %2025-02-28: 90.3 %
MaksuvalmiusHeikko
4/100 · Laskussa
0.11x2025-02-28: 1.00x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
38.6 %2025-02-28: 35.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-02-282026-02-28
Omavaraisuusaste90.3 %92.2 %
Maksuvalmius1.00x0.11x
Liikevoitto-%35.6 %38.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3179540-8
ALV-tunnusFI31795408
EU-tunnusFIFPRO.3179540-8
KuntaKalajoki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-01-13Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-01-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-06-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2021-06-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-06-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväVJ Anttila Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä76/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
53 verrokkia
Omavaraisuus49%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus66%
Parempi kuin 66 % verrokeista
Maksuvalmius19%
Heikompi kuin 81 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu0%
Heikompi kuin 100 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika124 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika90 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-10-1776/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-09-21 08.1376/100 · v0.14
B1 → A3 · +9 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-02-28).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1467/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1467/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
55/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
21.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

8 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-04-25

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-02-28

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

VJ Anttila Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.