Yritysprofiili

VSS Group Oy

VSS Group Oy:n kotipaikka on Pertteli. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-02-12. Toimiala on muu rakennustekninen palvelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €273,608 ja liikevoitto €26,251.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3190402-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3190402-9
Toimiala
Muu rakennustekninen palvelu
Kunta
Pertteli
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-02-12
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-02-11
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kärrinkaari 20, 25360, Pertteli

Verkkosivu: https://www.vssinfra.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä VSS Group Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

VSS Group Oy:n sijaintipaikkakunta on Pertteli. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-02-12. Toimiala on muu rakennustekninen palvelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €273,608 ja liikevoitto €26,251. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €273,608 sekä tilikauden tulokseksi €20,251. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -12.5%, liikevoittoprosentti +9.6% ja omavaraisuusaste +45.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-03-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-12.5%
Liikevoittoprosentti9.6%
Omavaraisuusaste45.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€46,269Edellinen: €23,381
Edellisten tilikausien voitto/tappio€21,555Edellinen: €18,757
Oma pääoma€41,806Edellinen: €23,429
Velat€50,005Edellinen: €44,869
Vaihtuvat vastaavat€90,737Edellinen: €66,866
Current liabilities€50,005Edellinen: €37,150
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€312,771
2025-03-31
€273,608
2026-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€7,438
2025-03-31
€26,251
2026-03-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€4,672
2025-03-31
€20,251
2026-03-31
Varat -kehitys2 kautta
€68,298
2025-03-31
€91,811
2026-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
57/100 · Nousussa
45.5 %2025-03-31: 34.3 %
MaksuvalmiusVälttävä
31/100 · Nousussa
0.93x2025-03-31: 0.63x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
74/100 · Nousussa
9.6 %2025-03-31: 2.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-03-312026-03-31
Omavaraisuusaste34.3 %45.5 %
Maksuvalmius0.63x0.93x
Liikevoitto-%2.4 %9.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3190402-9
ALV-tunnusFI31904029
EU-tunnusFIFPRO.3190402-9
KuntaPertteli
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-02-11Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-02-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-02-12Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-02-12Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2022-08-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaVSS Group Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-09-24
Mallin pistemäärä68/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
84 verrokkia
Omavaraisuus43%
Heikompi kuin 57 % verrokeista
Kannattavuus57%
Parempi kuin 57 % verrokeista
Maksuvalmius68%
Parempi kuin 68 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu23%
Heikompi kuin 77 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika53 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika76 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-09-24 06.4568/100 · v0.14
B1 → B1 · +8 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-03-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1560/100 · v0.14
B2 → B1 · +3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1457/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-24
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
62/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
56/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

11 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-06-11

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

VSS Group Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.